Strážníci dohlíží na bezpečnost parku

Denní kontroly městského parku a dětského hřiště jsou pravidelnou součástí služby městských strážníků. V úterý 16.7.2013 odtud vyváděli osobu, která budila veřejné pohoršení.

Městští strážníci pravidelně kontrolují prostory městského parku  a dětského hřiště v ul. Mezibranská. Zaměřují se na dodržování veřejného pořádku, znečišťování veřejného prostranství nebo např. pohyb podnapilých osob. Zároveň také provádí odemykání a zavírání pískoviště a vizuální kontrolu stavu dětských atrakcí. V úterý 16.7.2013 po deváté hodině večer zjistili poškození řetězové houpačky, kdy byl vytržený jeden ze čtyř úchytů. Strážníci houpačku zajistili před vstupem dětí a předali k opravě. O dva dny později pak zaznamenali spícího muže na lavičce, který u sebe neměl žádné doklady totožnosti. Muž svým zjevem budil veřejné pohoršení a hlídka ho předvedla na služebnu republikové policie k ověření totožnosti. Městští policisté s ním zároveň vyřešili přestupek proti veřejnému pořádku a z parku byl vykázán.

Frýdlant 19/07/2013
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec