ENDEFRRUPLNLSPIT

Složky IZS pátraly po ztraceném seniorovi, muže našli živého strážníci

vrtulnik

Díky všímavosti strážníků byl nalezen ztracený senior - byl nápadný tím, že měl pantofle.

Ve středu 16. dubna 2014 navečer spolupracoval Integrovaný záchranný systém při hledání osoby ve Frýdlantě. Pátrání bylo vyhlášeno po třiasedmdesátiletém muži, trpícím alzheimerovou chorobou a silnou cukrovkou. Odešel téhož dne bez vědomí lékařů z Nemocnice Frýdlant, kde byl hospitalizován.

Povolány byly všechny složky IZS, protože blížící se mrazivá noc by ztěžovala pátrání. Muž byl vlivem nemoci dezorientovaný a hrozilo, že se ztratí, a během nízkých teplot dojde k jeho vyčerpání a prochladnutí. Pod velením Územního odboru Liberec Policie České republiky se hledání účastnily desítky záchranářů, policejní psovodi, hasiči i městští strážníci.

Hlídce Městské policie Liberec se nakonec podařilo hledaného muže objevit již pár minut po zahájení pátrání. Na součinnostní schůzce jednotek IZS strážníci podle fotky identifikovali muže, který je upoutal již cestou na instruktáž, neboť se v okrajové části města i přes chladné počasí pohyboval v pantoflích. Ihned se vydali na místo, kde ho spatřili a seniora našli ve spodní části města, byl celkově dezorientovaný a nevěděl, kde se nachází. Zmateně uváděl, že chce najít své vozidlo. Nalezený muž byl předán do péče lékařů.

Foto: ilustrační foto MPL


Frýdlant 17/04/2014
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec

17.4.2014 15:07:49 | přečteno 833x | daniela.buskova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load