Objímající opilec nebo honička ulicemi, strážníci měli ve Frýdlantě rušno

v kapuce

Strážníci zadrželi prchajícího agresora.

Občané Frýdlantu přivolali v úterý 13.6.2017 před devátou hodinou hlídku městské policie k opilému muži. Pobíhal nebezpečně po ulicích, hlasitě nesrozumitelně vykřikoval a snažil se objímat kolemjdoucí. Neměl u sebe žádné doklady totožnosti, a strážníci proto muže předali republikové policii. O den později zasahovali městští policisté proti útočníkovi, který napadal svou přítelkyni údery pěstí do obličeje. Před společnou hlídkou městské a státní policie utekl z místa činu. Při policejním pronásledování se vrátil a znovu se pokusil ženu napadnout. Po rychlém návratu policie se opět pokusil uprchnout směrem do sídliště a k budově školy, kde byl městskou policií zadržen. Pro trvající agresivitu mu strážníci nasadili pouta a předvedli na služebnu státní policie.

Frýdlant 22/07/2017
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec