Muž s nožem napadl strážníka

v aute

Agresivní muž vyhrožoval pobodáním několika lidem, s nožem v ruce potom zaútočil na městského policistu. Pachatel skončil v poutech.

Frýdlant, 22.4.2014 - Agresora útočícího nožem odzbrojila hlídka Městské policie Liberec. Muž nejprve v restauraci vyhrožoval fyzickým napadením obsluze a zákazníkům, kteří vše oznámili na Policii České republiky. Blízká hlídka libereckých strážníků agresivního pachatele zastihla před restaurací, kde skupince osob vyhrožoval tím, že má u sebe nůž, a že je pobodá. Muž odmítal uposlechnout výzvy městských policistů a nakonec se obrátil proti hlídce s nožem v ruce, který vytáhl z kapsy, a snažil se zaútočit na jednoho ze strážníků. Ten naštěstí stačil zareagovat a útok vykrýt. Za pomoci hmatů a chvatů pak byl pachatel zpacifikován a pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě byl předán Policii ČR k dalším opatřením.

Frýdlant 24/04/2013
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Libere