Muž pod vlivem drog nezahálel - strážníky zaměstnal opakovaně

IMGP7376

Zapojena byla i Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

Poprvé byl muž kontrolován při běžné hlídkové činnosti. Strážníkům se nezdálo, že se po dvoře městského úřadu prochází v devět večer v ponožkách. Protože se ale ničeho nedopouštěl, nebyl v databázi pátraných osob a strážníkům vysvětlil, že boty nemá kvůli puchýřům, pokračovala hlídka v jiné kontrolní činnosti. Asi za hodinu bylo na tísňovou linku oznámeno, že v jedné frýdlantské restauraci byl jeden z hostů jiným hostem napaden pěstí a „pokousán“. Strážníci byli na místě během dvou minut a agresora dostihli nedaleko od místa napadení. Choval se zmateně, byl bez bot a strážníci v něm poznali dříve kontrolovaného muže. Protože se agresor pokoušel utíkat a kladl aktivní odpor, museli ho strážníci spacifikovat a v poutech byl předán Policii ČR. Orientační zkouška na návykové látky byla u muže pozitivní. Za další hodinu vyjížděli strážníci ve Frýdlantu potřetí. Bylo hlášeno, že někdo leží a sténá ve vozovce v ulici Míru. Strážníci zde opět našli muže „bez bot“, tentokrát dezorientovaného a podchlazeného a s bolestmi. Byl proto zabalen do izotermické fólie a byl mu zajištěn převoz do nemocnice.

Frýdlant 27/02/2019
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec