Kvůli propadlé technické kontrole ujížděl před strážníky

frydlant ujizdejici auto

Řidič s propadlou technickou kontrolou se snažil před městskou policií ujet zámeckým parkem, nepodařilo se mu to.

Frýdlant, 5. prosince 2016 – V dopoledních hodinách řešili strážníci ve Frýdlantu přestupek projíždějícího vozidla, které mělo neplatnou technickou kontrolu. Řidič neuposlechl výzvy městské policie k zastavení a naopak začal ujíždět. Nereagoval ani na světelné zvukové zařízení policejního vozidla, ani na výzvy k zastavení z megafonu. Strážníci podezřelé vozidlo sledovali a řidič se snažil ztratit v pěších stezkách zámeckého parku. To se mu nepodařilo a nakonec zajel do slepé ulice k tenisovým kurtům. Využil faktu, že městští policisté svou jízdou především dbali na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, a po zastavení vozidla u lávky na řece Smědé utekl směrem do parku. Strážníci vozidlo zajistili pomocí „botičky“ a vydali se spolu s hlídkou Policie České republiky pátrat po pohybu podezřelého muže. Ten se záhy sám k oběma policejním hlídkám přihlásil. Dechovou zkouškou se u muže neprokázalo požití alkoholu a případ převzala republiková policie k dalším šetřením.

Frýdlant 20/12/2016
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec