Honička skončila nehodou osobního vozidla

majaky 1

Řidič, který nezastavil vozidlo na výzvy libereckých strážníků, skončil v zábradlí v parku základní školy Purkyňova.

Frýdlant, 16.5.2014 – Divokou jízdou na sebe upoutal pozornost hlídky liberecké městské policie řidič osobního vozidla. Po druhé hodině v noci projížděl centrem Frýdlantu a nerespektoval přitom několik dopravních značek a v křižovatce přejel přes obrubník.Muž za volantem neuposlechl světelných výzev městských policistů k zastavení a naopak prudce zvýšil rychlost a snažil se ujet. Strážníci vozidlo pronásledovali až do chvíle, kdy se řidič pokusil zkrátit si cestu přes park u základní školy Purkyňova. Tam v plné rychlosti narazil do zábradlí a havaroval. Městští policisté nejprve zkontrolovali zdravotní stav spolujezdce, který byl silně opilý, ale jinak nezraněn. Viník nehody z místa střetu utekl a výhoda náskoku mu dopomohla zmizet v uličkách města. Podezřelého řidiče vozidla se nepodařilo vypátrat ani s pomocí psovoda Policie ČR. Věc nadále šetří republiková policie.

Frýdlant 18/05/2013
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Libere