ENDEFRRUPLNLSPIT

Volba prezidenta 2023 – voličské průkazy pro druhé kolo

prezidentske volby 7
Chcete v pátek 27. nebo v sobotu 28. ledna 2023 volit ve druhém kole prezidentských voleb a už teď víte, že nebudete v tyto dny v místě vašeho trvalého bydliště? Neznamená to, že nemůžete jít volit. Pro tyto případy existuje voličský průkaz, který umožňuje voliči volit i v jiných volebních okrscích.

O voličský průkaz pro druhé kolo prezidentských voleb (pokud jste si ho nevyřídili předem zároveň s tím pro první kolo), můžete požádat: 

  • Písemně (listinné podobě s úředně ověřeným podpisem voliče nebo elektronicky prostřednictvím datové schránky (fyzické osoby))  - do pátku 20. ledna 2023 do 16 hodin.

  • Osobně - na příslušném úřadě (v případě Frýdlantu v 1. patře budovy B, agenda evidence obyvatel) do středy 25. ledna 2023 do 16 hodin.


Co je voličský průkaz
Voličský průkaz umožňuje voliči volit kdekoliv na území Česka mimo volební okrsek, který přísluší jeho trvalému bydlišti.

Jak volit s voličským průkazem
S voličským průkazem přijdete do volební místnosti a předložíte ho okrskové volební komisi. Odevzdáváte ho z důvodu, abyste na jeden voličský průkaz nemohli volit vícekrát. Voličský průkaz neobsahuje vaši fotografii, to znamená, že neslouží jako doklad totožnosti, proto je potřeba s sebou mít občanský průkaz či cestovní pas.

Voličský průkaz je nutné mít s sebou i v případě, že ho máte vydaný a nakonec budete stejně volit ve svém domovském obvodu. Bez něj vás komise odvolit nenechá.

Za vydání voličského průkazu nic neplatíte, je zdarma.

17.1.2023 11:41:09 | přečteno 276x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load