ENDEFRRUPLNLSPIT

V KNL, jíž je Frýdlant akcionářem, začne v dubnu stavba Centra urgentní medicíny

KNL 6

V dubnu tohoto roku má začít v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s. (KNL) stavba Centra urgentní medicíny. Na jejím financování se  coby akcionář KNL podílí ročně částkou zhruba 2 miliony a 800 tisíc korun i Město Frýdlant. Výše ročního příspěvku je odpočítána od počtu akcií, která v KNL Frýdlant vlastní. Stavba Centra urgentní medicíny je vyčíslena na 3 miliardy a 146 milionů korun, dokončení centra je plánováno na první polovinu roku 2026.

Dodavatelem stavby bude vítěz veřejné zakázky, sdružení firem „Společnost pro nemocnici Liberec SYNER – Metrostav DIZ - GEOSAN GROUP“. Vedení KNL to spolu s Libereckým krajem a zástupci všech akcionářů, včetně Frýdlantu, oznámilo na tiskové konferenci v úterý 10. ledna 2023.

„Když se Město Frýdlant stalo akcionářem KNL, zavázalo se, že bude až do roku 2024 přispívat ročně necelé 3 miliony korun právě na projekt Centra urgentní medicíny. Už loni se ale zastupitelstvo města jednoznačně shodlo na tom, že příspěvek bude do KNL vkládat ještě déle a to až do roku 2030. Je to výsledek dohody mezi akcionáři, aby se tak mohly realizovat investice i v dalších nemocnicích, spadajících pod KNL,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Peníze od akcionářů tak pomohou například k realizaci modernizace nemocnice ve Frýdlantu nebo v Turnově. „Na nutnosti investovat i do těchto dvou nemocnic se akcionáři při svém jednání shodli. Obě menší nemocnice investici potřebují. Ostatně asi v kraji není nikdo, kdo by si nepřál mít zde zdravotnická zařízení odpovídající 21. století. A bez investic i do menších nemocnic to nepůjde,“ uzavírá místostarosta Frýdlantu.

KNL CUM

KNL 1

KNL 1

 
KNL 2

KNL 2

 
KNL 3

KNL 3

 
KNL 4

KNL 4

 
KNL 5

KNL 5

 
KNL 6

KNL 6

 
KNL 7

KNL 7

 
KNL 8

KNL 8

 
 
12.1.2023 11:30:09 | přečteno 303x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load