ENDEFRRUPLNLSPIT

Přijeďte na Valdštejnské slavnosti posílenou hromadnou dopravou!

ilustrační osobní vlak

Od pátku 19. do neděle 21. května 2023 pořádá Frýdlant na řadě míst města velkolepé Valdštejnské slavnosti. Do města bude možné přijet automobilem, ale je také možné využít posílenou vlakovou a autobusovou dopravu, která nabízí i mimořádné spoje, například po nočním pátečním a sobotním programu. A to jak ve směru na Liberec (včetně Kunratic, Heřmanic, Dětřichova či Mníšku u Liberce), tak ve směru na Nové Město pod Smrkem (včetně Raspenavy, Hejnic, Lázní Libverda).  To jistě ocení řidiči, kteří si tak budou moci plnými doušky vychutnat atmosféru slavností bez starostí o své plechové miláčky.

Mimořádně posílena bude v sobotu 20. a v neděli 21. května 2023 z důvodu konání Valdštejnských slavností ve Frýdlantu kapacita vlakových spojů mezi Libercem a Frýdlantem (stanice Frýdlant v Čechách). Ve všech spojích budou vozidla s bezbariérovým vstupem. 

Dále jsou zavedeny mimořádné popůlnoční autobusové spoje do Liberce na autobusové lince 641 (ikona souborujízdní řád včetně posílených spojů zde) a do Nového Města pod Smrkem na lince 651 (ikona souborujízdní řád včetně posílených spojů zde). Mimořádné noční spoje pojednou v sobotu i v neděli shodně v 0:15 hodin z autobusového nádraží. Linka z Frýdlantu do Liberce obslouží i Kunratice, Heřmanice, Dětřichov, Albrechtice, Novou Ves, Mníšek u Liberce, Krásnou Studánku a skončí v Liberci. Linka z Frýdlantu do Nového Města pod Smrkem obslouží i Raspenavu, Hejnice a Lázně Libverda. Na linkách platí integrovaná tarif a a smluvní přepravní podmínky IDOL. 

V sobotu také pojedou mimořádné spoje na autobusové trase Frýdlant - Nové Město pod Smrkem a zpět a to v 7.00 hodin z Nového Města do Frýdlantu a večer ve 20:50 a ve 22:50 hodin z Frýdlantu do Nového Města. 

U vlakové dopravy je potřeba počítat s tím, že v souvislosti s posílením vlaků mezi Libercem a Frýdlantem se na vybraných spojích v průběhu dne ruší přímé vlaky mezi Libercem a Bílým Potokem pod Smrkem, Černousy a Jindřichovicemi pod Smrkem. Obsluha koncových úseků bude zajištěna dle časů platných jízdních řádů, ale s přestupem v Raspenavě nebo ve stanici Frýdlant v Čechách. 

DOPRAVA VS 2, obrázek se otevře v novém okně

DOPRAVA VS 1, obrázek se otevře v novém okně

Letáček v pdf ikona souboruzde.

18.5.2023 15:23:48 | přečteno 446x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load