ENDEFRRUPLNLSPIT

Most v Březinově ulici se dočká rekonstrukce

most Březinova 2

Kompletní rekonstrukce se letos dočká most v ulici Březinova ve Frýdlantu, který stojí u Volnočasového areálu Strmá. Více než sto let starý most trpí především přetížením, způsobeným neustálým pokládáním nových asfaltových vrstev, kterými se opravuje vozovka na něm.

„Most v Březinově ulici je jedním z posledních mostů, které nám ve Frýdlantu zbývá opravit. Ty hlavní a stěžejní jsme opravili po povodni, která nás stihla v roce 2010, tento most však voda zásadně nepoškodila a tak nebylo třeba jeho rekonstrukci akutně řešit. Dnes už je ale dle mostních prohlídek na hraně životnosti,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

„Hlavním problémem je u tohoto mostu vlastní přetížení, protože oprava jeho asfaltového povrchu probíhala vždy tak, že se prostě položila nová vrstva asfaltu a tím se zatěžoval víc a víc. Došlo to tak daleko, že dnes už je natolik přetížen, že je omezena jeho nosnost,“ dodává místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

 „Po předání dokončené projektové dokumentace přijde na řadu vyřízení stavebního povolení, k samotné realizaci opravy by mohlo dojít během léta či podzimu. Most bude mít po obou stranách chodníky a komunikace na něm bude v šíři ulice Březinova,“ doplňuje Kateřina Korečková z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Díky obnově mostu a vytvoření chodníku na něm dojde k ucelení trasy pro pěší od centra města až k Volnočasovému areálu Strmá nebo skateparku naproti. „V loňském roce jsme zrekonstruovali chodníky v pravé části Březinovy ulice ve směru od města a jediný kousek chodníku chybí právě na mostě a k Volnočasovému areálu Strmá. Tady bude nově spolu s mostem také vytvořen, aby děti opravdu bezpečně došly až na obě sportoviště,“ uzavírá místostarosta města.


26.1.2023 8:11:56 | přečteno 293x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load