ENDEFRRUPLNLSPIT

Kapacita ve frýdlantských školkách nestačila, město otevřelo novou třídu

Liščata 12

Prvního února 2023 otevřelo Město Frýdlant pro předškolní děti novou třídu mateřské školy. Její kapacita je 24 míst a sídlí v provizorních prostorách v druhém patře základní školy T. G. Masaryka v Bělíkově ulici. K vytvoření nového oddělení mateřské školy v rámci ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant přistoupilo město poté, co zájem o umístění předškolních dětí poměrně výrazně přesáhl stávající kapacitu v dosavadních třídách mateřské školy.

„V rámci zápisu do mateřské školy loni v květnu muselo být odmítnuto 28 dětí, z toho 17 případů byly děti, kterým ještě do 1. 9. 2022 nebyly tři roky a ze zákona nárok na přijetí neměly, dalších 11 dětí byly děti, které nemají ve Frýdlantu trvalý pobyt,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Město Frýdlant situaci vyřešilo zřízením nového oddělení školky. „Zastupitelstvo města se rozhodlo podpořit rodiny s dětmi, aby mohli rodiče nastoupit do práce s vědomím, že je o jejich děti dobře postaráno, a schválilo na svém červnovém zasedání rozšíření stávající kapacity školky o jednu plnohodnotnou třídu,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

„V nově otevřené třídě školky jsou umístěné děti, které byly při květnovém zápisu odmítnuty a které mají trvalý pobyt ve Frýdlantu. Kapacita nové třídy mateřské školy je 24 dětí,“ vysvětluje ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.

Nová třída školky sídlí v druhém patře Základní školy v Bělíkově ulici v prostorách, které byly pro tento účel zadaptovány už dříve při postupných rekonstrukcích mateřských škol Frýdlantu. „Jde o prostor ve staré budově školy, který byl využíván pro volnočasové aktivity dětí z domu dětí a mládeže,“ doplňuje starosta Frýdlantu. Aby se do něj mohly opět vrátit předškolní děti, bylo nutné přistoupit k jeho částečné rekonstrukci. „Byla zde částečně upravena elektroinstalace a vodoinstalace, položena nová podlahová krytina, všechny prostory byly vymalovány. Pořídili jsme také nový nábytek a kompletní vybavení, které je pro provoz mateřské školy potřeba, včetně hraček,“ vypočítává ředitel školy. Upraveny byly dle požadavků Krajské hygienické stanice i stávající toalety s umývárnou. Celkem přišla příprava prostor před zahájením povozu nové třídy mateřské školky městský rozpočet na 1 milion a 500 tisíc korun.

O děti pečují v novém oddělení školky nazvaném Liščata dvě učitelky, děti budou při pobytu venku využívat hřiště mateřské školy v Bělíkově ulici v podstatě naproti přes ulici a také Rákosníčkova hřiště, hřiště s umělou trávou v bezprostředním sousedství a areálu lesoparku Střelnice. „Stravovat se budou ve školní jídelně ZŠ Bělíkova, obědy budeme dovážet z pracoviště MŠ Sídlištní. Přesnídávky a svačiny bude připravovat přímo v provozních prostorách nové třídy školky kuchařka, která je součástí týmu a bude zajišťovat i úklid,“ vysvětluje ředitel školy Petr Kozlovský.

„Naším cílem je, aby byl projekt nové třídy mateřské školy trvale udržitelný, aby se školka o tuto třídu rozšířila nastálo. Kde bude ale nakonec nastálo sídlit, bude nejpozději do dvou let rozhodovat zastupitelstvo města. Variant je několik,“ uzavírá starosta města Dan Ramzer.

nová třída MŠ

Liščata 1

Liščata 1

 
Liščata 3

Liščata 3

 
Liščata 4

Liščata 4

 
Liščata 5

Liščata 5

 
Liščata 6

Liščata 6

 
Liščata 7

Liščata 7

 
Liščata 8

Liščata 8

 
Liščata 9

Liščata 9

 
Liščata 10

Liščata 10

 
Liščata 11

Liščata 11

 
Liščata 12

Liščata 12

 
Liščata 13

Liščata 13

 
Liščata 14

Liščata 14

 
Liščata 15

Liščata 15

 
 
1.2.2023 9:11:50 | přečteno 1204x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load