ENDEFRRUPLNLSPIT

Informace pro obyvatele v placené zóně při VS 2023

Dne 19. – 21. 5. 2023 proběhnou ve Frýdlantu na náměstí T. G. Masaryka Valdštejnské slavnosti, které pořádá město Frýdlant. Akce přináší pro obyvatele omezení, která by mohla způsobovat nepříjemnosti. Tomu bychom rádi předešli, a proto jsme pro Vás připravili následující informace pro obyvatele. 
DŮLEŽITÉ
- vstup na akci bude zpoplatněn dle platného ceníku
- v pátek od 6.00 hodin, v sobotu po celý den a v neděli do 19.00 hodin bude uplatněna závěra města pro vjezd vozidel do centra města
- letos jsou opět vydávány NÁRAMKOVÉ VSTUPENKY, umožňující rychlejší kontrolu a odbavení u vchodu do placené zóny města. Vstupenky jsou vyrobeny z odolného materiálu, který umožňuje bezproblémové používání.

- občané města i pracující (v uzávěře) se musejí v den akce v prostoru záboru veřejného prostranství prokázat vstupenkou při průchodu kontrolními místy. V pátek od 13.00 hodin, v sobotu a v neděli v době konání programu na náměstí ( Program - Valdštejnské slavnosti (valdstejnske-slavnosti.cz)

ZÁBOR VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ a VSTUPNÉ NA AKCI

V letošním roce je vstupné vybíráno v těchto ulicích: část ulice Husova, ulice Sv. Čecha, část ulice ČSA, část ulice Míru, náměstí T. G. Masaryka.

mapka aktuální VS 2023, obrázek se otevře v novém okně 

Popisek k mapě: Zeleně je vyznačena uzavírka ulic a parkovišť, červeně placená zóna při VS 2023

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro obyvatele města

Pro Vás, kteří máte trvalé bydliště na území placené zóny, jsme připravili volné vstupenky, které si po předložení občanského průkazu můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru do pátku 19. května 2023 do 11. 50 hodin (vestibul radnice).

Jako podklad pro vydání volných vstupenek používáme výstup z evidence obyvatel (pouze jména a adresy) dle trvalého bydliště. Ti, kteří nemají trvalé bydliště v místě placené zóny a trvale bydlící cizinci, volné vstupenky obdrží pouze v případě, že předloží platnou nájemní smlouvu nebo jiný doklad prokazující bydliště v placené zóně. Občané s trvalým pobytem na ohlašovně volné vstupenky neobdrží. Vstupenku je nutno nosit po celou dobu, kdy je vybíráno vstupné na akci.

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO MĚSTA

Město bude uzavřeno pro vjezd motorových vozidel od pátku 19. 5. od 6.00 do neděle 21. 5. 2023 do 19.00 hodin. Provozovatele prodejen žádáme, aby si zásobování zajistili ve čtvrtek 18. 5.  Žádáme Vás, abyste v době slavností neparkovali svá vozidla v uzavírce. Doporučujeme využít k parkování parkoviště mimo centrum města.

Uzavřeny pro vjezd vozidel budou tyto ulice: Mezibranská, Sv. Čecha, Kostelní, Míru, Havlíčkova od křižovatky s ulicí Okružní, B. Němcové, Husova od křižovatky s ulicí B. Němcové, část ulice ČSA, náměstí T. G. Masaryka.


Dále bude uzavřeno parkoviště naproti poště v ulici Okružní, parkoviště vedle drogerie TETA v ulici Okružní, parkoviště v ulici U Potoka u prodejny Bartoš nářadí a parkoviště u Finančního úřadu.

Upozorňujeme, že bez platné vstupenky nebude umožněn přístup do žádné prodejny ani k bankomatu v placené zóně. Mimo placenou zónu lze využít bankomat u České pošty v ulici Okružní.


Seznam čísel popisných budov, která budou v záboru veřejného prostranství s nutností používat náramkovou vstupenku, která bude dle výše uvedených pravidel poskytnuta zdarma:

3, 4, 5, 6, 23, 24, 26, 27, 28, 32, 58, 59, 60, 73, 74, 91, 104


15.5.2023 13:33:09 | přečteno 387x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load