ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant připravuje doplnění chodníků v ulicích Hejnická a Jizerská

Hejnická 1

Výrazné zvýšení bezpečí chodců u hlavní silnice v oblasti splavu, pivovaru a tenisových kurtů si slibuje Město Frýdlant od realizace nových částí chodníků v ulicích Jizerská a Hejnická. Na chodníky v obou ulicích podalo teď v lednu žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Předpokládané náklady na chodníky jsou celkem 4 miliony a 700 tisíc korun.

„Chodníky podél komunikace v ulicích Hejnická a Jizerská jsou pro nás velkou prioritou, v oblasti kolem tenisových kurtů a pivovaru opravdu chybí. My na cestě z města na Hág části chodníků máme, ale nejde o ucelenou trasu. Proto jí chceme novými částmi chodníků zkompletovat,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

„V ulici Hejnická bude nový chodník navazovat na stávající, který končí zhruba 100 metrů za zámeckým rybníkem a bude pokračovat směrem k mostu pro pěší u tenisových kurtů. Před tímto mostem bude chodník rozšířen nad nábřežní zeď a opatřen zábradlím,“ vysvětluje Kateřina Korečková z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Předpokládaná cena této části chodníku je 2 miliony korun.

 „V ulici Jizerská, která na Hejnickou navazuje, pak povede nový chodník od mostu u Pivovaru Albrecht a povede na pravé straně silnice až k mostu nad železnicí, kde se napojí na chodník stávající. Chodník bude od komunikace oddělen zeleným pásem a v rámci stavebních prací tu dojde i k výměně stávajícího osvětlení. Autobusová zastávka, která v úseku je, zůstane samozřejmě zachována,“ doplňuje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Předpokládané náklady na tuto část chodníků jsou 2 miliony a 700 tisíc korun.

Hejnická 2, obrázek se otevře v novém okně

Jizerská 1, obrázek se otevře v novém okně

24.1.2023 7:58:06 | přečteno 203x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load