ENDEFRRUPLNLSPIT

Chcete se zúčastnit Okurkiády? Vzorky jsou přijímány už jen do středy!

Okurkiáda 2021 8
Osmý ročník soutěže o nejlepší nakládané okurky je tu. Ve spolupráci s městem Frýdlant vyhlásila Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Okurkiádu 2023. Pokud rádi nakládáte okurky a chcete zjistit, jestli jsou nejlepší ve Frýdlantě, přihlaste se. Ale pozor. Nejpozději můžete odevzdat své vzorky už tuto středu 20. září na podatelně Městského úřadu Frýdlant nebo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí. O pár dní dříve můžete vzorky ještě zaslat poštou na Městský úřad Frýdlant. Do soutěže se může přihlásit kdokoli, kdo doma sám nakládá okurky. Musí ale přinést dvě sklenice. Jednu na ochutnání porotou a druhou k vizuálnímu ohodnocení.

„Vzorky okurek můžete odevzdat osobně na podatelně Městského úřadu Frýdlant, v klubovně zahrádkářů za nemocnicí kde je nutné domluvit se na dni a hodině s paní Korečkovou na telefonním čísle 604 381 033 nebo je můžete zaslat poštou na adresu Městský úřad Frýdlant, T. G. Masaryka 37, Frýdlant 464 01. Termín příjmu posledních vzorků je 20. září,“ říká starosta města Frýdlant Dan Ramzer, který je jedním ze čtyř porotců soutěže.

Tento rok se v porotě objeví také jako již tradičně starosta, místostarosta, tajemnice a matrikářka města Frýdlant. „Do soutěže jsou přijímány jen doma naložené okurky a ještě pořád je čas nějaké zavařit a zúčastnit se. Vyhlášení výherců proběhne hned po hodnocení v pátek 22. září. Už se na to nesmírně těším, kyselé mám totiž opravdu rád,“ dodal místostarosta města Frýdlant Jiří Stodůlka.

„Soutěžící, který se umístí na třetím místě, může vyhrát poukázku do drogerie v hodnotě 300 Kč, soutěžící na místě druhém dostanete voucher v hodnotě 500 Kč do restaurace Na Rozcestí, no a ten kdo vyhraje první místo a jeho okurky tudíž budou porotou shledány jako nejlepší ve Frýdlantě, získá voucher v hodnotě 1000 Kč do restaurace Na Rozcestí,“ uzavírá matrikářka Městského úřadu Frýdlant Ivana Sitzberger.

Tereza Kančiová


18.9.2023 12:18:53 | přečteno 207x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load