ENDEFRRUPLNLSPIT

Zastupitelé města schválili pomoc Ukrajině a uprchlíkům ve výši 2 miliony korun

frydlant znak 2007 maly
Zastupitelé města Frýdlant schválili v pondělí 14. března 2022 na svém mimořádném zasedání jednoznačně finanční pomoc ve výši 2 miliony korun pro Ruskou federací napadenou Ukrajinu a její uprchlíky. Peníze budou použity částečně na přímou finanční pomoc Ukrajině a pak na humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům přímo ve Frýdlantě.

„Čtvrt milionu korun z té schválené dvoumilionové částky půjde na přímou finanční pomoc Ukrajině, kterou koncem února vojensky napadla Ruská federace. Částku 125 tisíc korun pošleme na pomoc Ukrajině prostřednictvím organizace Člověk v tísni a stejně vysokou částku pak poukážeme na účet organizace Český červený kříž,“ říká starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Zbylou částku, tedy 1 milion a 750 tisíc korun, použije Frýdlant na řešení utečenecké krize přímo ve Frýdlantu. „Budou z ní hrazeny náklady na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kteří jsou přímo tady ve Frýdlantě. Peníze budou využity například na stravování, ubytování, mohou být použity na drobné úpravy prostor pro krizové ubytování, na nákup postelí či nábytku, buňky s toaletami či sprchami, bude-li to potřeba. Dále mohou peníze financovat například náklady spojené se vzděláváním dětí uprchlíků, které nastanou. Popřípadě budou sloužit jako záloha na finance, které má hradit v souvislosti s uprchlickou krizí stát či kraj a které po nich budeme požadovat,“ uzavírá místostarosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

15.3.2022 10:58:13 | přečteno 314x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load