ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu startuje sedmý ročník OKURKIÁDY

okurka 2

Sedmý ročník soutěže o nejlepší nakládané okurky začíná v těchto dnech ve Frýdlantě. Ve spolupráci s Městem Frýdlant ji opět vyhlásila Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Frýdlant. Vlastní zavařené nakládané okurky mohou lidé do soutěže přihlásit až do 14. září 2022.

Nejlepší nakládané okurky se ve Frýdlantu hledaly poprvé na podzim roku 2015, tenkrát ale jen mezi zahrádkáři. O rok později se soutěž otevřela široké veřejnosti. „K českému národu vždycky patřilo pěstování a také uchovávání výpěstků na zimu. Zavařování patří k oblíbeným způsobům, jak si dary léta zachovat. Chtěli jsme zjistit, jak šikovní v tom místní lidé jsou. Rozhodli jsme se ale, že nebudeme zkoumat sladké produkty, nýbrž kyselé. A konkrétně okurky. Protože ty nakládá a zavařuje opravdu hodně lidí a snad každý je má rád,“ vysvětlil už dříve místostarosta Frýdlantu Dan Ramzer, který letos opět také zasedne v porotě. 

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo sám nakládá a zavařuje okurky. Musí ale přinést hned dvě sklenice okurek. Jedna bude určena k získání vzorku pro hodnocení komise, druhá bude vystavena při vyhlášení a poslouží k vizuálnímu hodnocení, které se také boduje.

Okurky lze odevzdávat buď na podatelně Městského úřadu Frýdlant v úředních hodinách, nebo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí. V tomto případě je nutné se předem domluvit na převzetí s paní Korečkovou na telefonním čísle 604 381 033. Je také možné zaslat je poštou na adresu: Městský úřad Frýdlant – podatelna, T. G. Masaryka 37, Frýdlant, 464 01. 

Okurky je možné nosit nebo zasílat až do 14. září 2022.

Vyhlášení vítězů 7. ročníku OKURKIÁDY proběhne v pátek 16. září 2022 v odpoledních hodinách.

 „Uvidíme, jak přívětivá bude letos příroda k pěstitelům okurek. Už se na jednotlivé vzorky moc těším. Kyselé jsem měl totiž vždycky moc rád, po prodělání nemoci Covid-19 se ale po kyselém mohu doslova „utlouct“, takže čím víc vzorků, tím lépe,“ směje se další z členů hodnotící komise, starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Odměněny budou tři nejlepší vzorky. Vítěz získá voucher do restaurace Na Rozcestí v hodnotě 1000 Kč, druhý v pořadí voucher do restaurace Na Rozcestí v hodnotě 500 korun a třetí pak poukaz do drogerie v hodnotě 250 korun. 

plakát okurkiáda 2022 page 001, obrázek se otevře v novém okně

29.6.2022 14:47:10 | přečteno 430x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load