ENDEFRRUPLNLSPIT

V Březové ulici vyroste nové parkoviště s 64 parkovacími místy

parkoviště Březová 3

Úplně nové parkoviště vyroste letos v Březové ulici ve Frýdlantu. Vejde se na něj 64 vozidel a jeho vznikem se vyřeší velmi palčivá otázka odstavování automobilů v této ulici a nejbližším okolí. Předpokládané náklady na vznik parkoviště jsou 6 a půl milionu korun, stavbu bude ze svého rozpočtu hradit město.

„Každý rok ve Frýdlantu rekonstruujeme parkoviště na jednotlivých sídlištích, protože poptávka po parkovacích stáních je s přibývajícím počtem automobilů čím dál tím větší. V Březové ulici ale nebylo možné nová parkovací místa vytvořit rekonstrukcí nějakého stávajícího parkoviště, protože tam v podstatě žádné není. Lidé jsou nuceni parkovat na chodnících. Proto jsme se rozhodli pro variantu výstavby úplně nového parkoviště v této ulici pro lokalitu ulic Bělíkova, Družstevní a Březová,“ říká místostarosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

„Vzniknout zde má 64 míst, kolmých stání pro osobní automobily, tvořených vegetační betonovou dlažbou, která umožní částečný vsak povrchové vody například při dešti. K parkovišti povede také nový chodník, který naváže na nové místo pro přecházení v Březové ulici,“ vysvětluje vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant Dana Kiliánová. Se zahájením stavby se počítá na přelomu jara a léta, práce by měly trvat zhruba čtyři měsíce.

„Parkoviště v Březové ulici je v podstatě posledním, velmi palčivým problémem souvisejícím s parkováním na sídlištích, který řešíme. Ještě jeden tedy máme v ulici Lesní, ale tam už je vše připravené na stavební práce a čeká se jen na novou stavební sezónu. Nejde jen o dostatek parkovacích míst, ale také o bezproblémový průjezd složek IZS těmito lokalitami. Jinak parkoviště na všech sídlištích ve městě postupně obnovujeme a rozšiřujeme, vznikla také řada nových automobilových stání mimo parkoviště. Prostě snažíme se problém s nedostatkem parkovacích míst nejen na sídlištích řešit co nejintenzivněji,“ ubezpečuje starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který zároveň dodává, že všechna městská parkoviště ve městě jsou pro občany i návštěvníky bezplatná.

parkoviště Březová 2, obrázek se otevře v novém okně parkoviště Březová 1, obrázek se otevře v novém okně
Foto: V Březové ulici je velmi komplikované parkování. Na pozemku naproti panelovým domům vyroste nové parkoviště s kapacitou 64 parkovacích míst.
3.1.2022 9:08:58 | přečteno 324x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load