ENDEFRRUPLNLSPIT

Setkání ukrajinské komunity Frýdlantska ve Frýdlantu

vlajka 3

Město Frýdlant zve v pondělí 7. března 2022 občany z Ukrajiny, žijící na Frýdlantsku, k setkání v prostorách Bowlingu Frýdlant. Setkání je plánováno od 17.00 do 19.00 hodin. Cílem schůzky je získat informace o formě pomoci, kterou by mohlo město Frýdlant jejich krajanům prchajícím před válkou nabídnout. Zároveň se na schůzce bude také hovořit o možné pomoci místní ukrajinské komunity, například při tlumočení a cílem schůzky je také získat kontakty v rámci ukrajinské komunity na Frýdlantsku.

"Uvědomujeme si, že mnoho z občanů Ukrajiny, žijících na Frýdlantsku, má přátele a příbuzné v neuvěřitelně těžké situaci. Zajímá nás, jak můžeme konkrétně pomoci. Rada města Frýdlant navrhla vyčlenit na pomoc uprchlíkům část financí z rozpočtu města. Proto jsme hned na pondělí připravili schůzku pro občany Frýdlantska s kořeny na Ukrajině, abychom získali vzájemné kontakty a mohli možnosti pomoci probrat," říká radní Frýdlantu Lucie Winklerová. 

Pomoc uprchlíkům by ale neměla být jen materiální. "Kromě materiální pomoci bychom uprchlíkům, kteří se v našem městě začínají objevovat, rádi nabídli také pomocnou ruku a přátelskou tvář. Budeme proto velmi rádi za případné nabídky pomoci s tlumočením a překladem. Momentálně mapujeme situaci mezi učiteli a personálem škol a zjišťujeme kapacity pro doučování a program pro děti. Také dospělým bychom rádi nabídli činnost a kontakt s ukrajinsky nebo rusky mluvícími "místními"," dodává Lucie Winklerová. 

Plánované setkání v pondělí 7. března 2022 je zatím určeno pouze občanům s kořeny na Ukrajině. "Prosíme, šiřte tuto pozvánku mezi svými známými a přáteli z Ukrajiny. Ostatní občany Frýdlantu, kteří chtějí nějak pomoci, pak žádáme, aby ještě posečkali," uzavírá frýdlantská radní. 

Frýdlant setkání ukrajinské komunity, obrázek se otevře v novém okně

4.3.2022 8:54:36 | přečteno 513x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load