ENDEFRRUPLNLSPIT

Po třech letech se Frýdlant opět dočká velké akce – Frýdlant se baví proběhne 18. června

Frýdlant se baví ilustrační foto rok 2018 1

Tři dlouhé roky si kvůli pandemii koronaviru a vládním opatřením, s ní spojeným, musel Frýdlant počkat na velkou akci. Letos ale jejímu konání nic nebrání. Tou akcí je v tomto sudém roce tradiční akce „Frýdlant se baví“, která proběhne v sobotu 18. června 2022. Na náměstí T. G. Masaryka, v městském parku i v kostele Nalezení sv. Kříže nabídne program pro každého, pro malé i velké. Připraven je jarmark na náměstí s koncerty, kdy vystoupí vedle místních kapel i 4TET s Jiřím Kornem nebo kapela Slza, v parku se budou prezentovat místní spolky a návštěvníci si budou moci vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit. A v kostele jsou zase připraveny zajímavé komentované prohlídky. Vstupné do parku a kostela je zdarma, stejně jako do městských muzeí v radnici a Špitálku. Zpoplatněny jsou jen koncerty na náměstí a výstup na radniční věž. Celodenní vstupné na koncerty na náměstí je 100 korun, výstup na věž přijde dospělé na 30 korun, děti, studenty a seniory na polovic.

„Nesmírně nás těší, že se zase můžeme po koronavirové přestávce vrátit k akcím, které pravidelně pořádáme. Každý lichý rok jsou to Valdštejnské slavnosti, každý sudý akce Frýdlant se baví. Valdštejnské slavnosti jsme museli kvůli koronaviru zrušit hned dvakrát, Frýdlant se baví jednou. Letos se těšíme, že si tuto akci o to víc užijeme. Vždyť je hlavně o tom, jaké tu máme šikovné a tvůrčí lidi, co všechno pro ostatní spolky a kluby dělají. A pro všechny dohromady o tom, co nejlépe se společně pobavit,“ říká starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Akce bude probíhat hned na několika místech Frýdlantu. „Začínáme v 10 hodin v městské parku, kde se budou na jednotlivých stanovištích prezentovat spolky a kluby nejen z Frýdlantu, ale z celého Frýdlantska. Namátkou vyberu svazy rybářů, včelařů, chovatelů, hasiče, myslivce, taneční kluby či kluby mládeže. Celkem se tu představí 24 spolků a kroužků, které budou mít pro malé i velké připraveny různé prezentace, úkoly, ukázky nebo třeba dílničky,“ vysvětluje vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. Program bude v parku doplněn ukázkami na pódiu i před ním, proběhne i workshop k slack line – tedy pásce uvázané mezi dvěma stromy, po které se chodí. Vše v parku skončí po 18 hodině hned po ukázce práce se sovami nazvané Tajemné sovy. „Od 20.00 hodin ale bude v parku probíhat za příznivého počasí ještě let balónem. Přesněji řečeno balón bude zdarma vynášet návštěvníky nad park a po krátkém letu je zase snese na zem,“ dodává Iva Beranová.

Z parku pak budou moci návštěvníci zajít po celý den na komentovanou prohlídku kostela Nalezení sv. Kříže, kdy se zajímavosti o něm dozvědí od PhDr. Mgr. Milana Svobody, Ph.D., který je zárukou nejen přesného, ale i zábavného výkladu. A cestou z kostela se mohou malí i velcí pobavit před kostelem u kuličkové dráhy. 

Program na náměstí začne prvním koncertem místní kapely The Grizzlies v 12.30 hodin. Následovat bude v 13.50 hodin kapela Rain, od 15.00 hodin zazpívá 4TET s Jiřím Kornem, v 17.25 se představí kapela Všechnochuť, v 19.00 hodin Vendy Buriánek a koncertní odpoledne a večer zakončí známá kapela Slza, která začne hrát ve 21.00 hodin. „Vstupné na náměstí, kde bude také velký trh s řadou stánků s občerstvením, činí 100 korun. Vybírat se začne už v 12.00 hodin. Děti do 130 centimetrů mají již tradičně vstup zdarma,“ doplňuje místostarosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Stánkový prodej včetně občerstvení bude na náměstí už od 10.00 hodin, tedy ještě v době, kdy se vstupné na náměstí vybírat nebude.

Vstupenky na program na náměstí je možné si zakoupit v Turistickém informačním centru v přízemí radnice nebo v den akce přímo u sedmi vstupů na náměstí.

Frýdlant se baví program náměstí, obrázek se otevře v novém okně

Frýdlant se baví 2022  program park   final, obrázek se otevře v novém okně

Frýdlant se baví 2022  program kostel   final, obrázek se otevře v novém okně


3.6.2022 7:59:53 | přečteno 2230x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load