ENDEFRRUPLNLSPIT

Na frýdlantském náměstí si můžete nově dobít elektrokola

nabíjecí stanice elektrokola 2

S novinkou, která potěší majitele elektrokol, přichází s novou turistickou sezónou město Frýdlant. V podloubí domu č. p. 3 na náměstí T. G. Masaryka, naproti vchodu do Komerční banky, vytvořilo nabíjecí stanici pro elektrokola. Dobíjet se zde mohou až čtyři kola najednou a dobíjení je zdarma. K dobíjecímu místu se majitelé elektrokol dostanou po zapůjčení klíčku v Turistickém informačním centru Frýdlant v přízemí radnice. Klíček jim bude zapůjčen oproti vratné záloze 200 korun.

„Elektromobilita je na vzestupu a lidí, kteří jezdí na elektrokolech neustále přibývá. Chtěli jsme proto cyklisty, kteří vyrážejí na výlety na elektrokolech podpořit a vytvořit jim u nás potřebný servis v podobě nabíjecí stanice. Aby k nám do Frýdlantu zavítali i ti, kteří to mají třeba dál a bojí se, že by jim baterie na cestu sem i zpátky nestačila,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Město vybudovalo v podloubí na náměstí před radnicí dobíjecí box se čtyřmi přípojkami. „Nabíjení elektrokol je zdarma, k nabíječce se ale cyklisté dostanou jen po zapůjčení klíčku v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Klíček jim bude půjčen oproti vratné záloze 200 korun. Cyklisté ale musí pamatovat na to, že dobíjení musejí stihnout v provozní době infocentra a klíč v ten samý den vrátit, jinak jim záloha propadne,“ upozorňuje Jan Mráz z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Provozní doba infocentra je v turistické sezóně 2022 následující:

Červen, září Po-Pá    9.00 - 16.00 hodin
               So-Ne  10.00 - 16.00 hodin

Červenec, srpen              Po-Pá 9.00 - 17.00 hodin
So-Ne 10.00 - 17.00 hodin

Instrukce k získání klíče k nabíječce elektrokol i pro otevření dobíjecí stanice a zahájení nabíjení jsou vyvěšené i v její bezprostřední blízkosti v podloubí č. p. 3 na náměstí.

Návod na otevření dobíjecí stanice a zahájení nabíjení je následující:

1. vložte klíč
2. otevřete zařízení
3. vyjměte 5,- Kč minci
4. připojte nabíječku
5. vhoďte 5,- Kč minci
6. zamkněte zařízení
7. vyjměte klíč
8. nabíjení se právě zahájilo

Elektrokolo můžete nabíjet protažením kabelu nabíječky přímo pod stanicí nebo můžete baterii z kola vyjmout a umístit do nabíjecí schránky samostatně.

nabíjecí stanice elektrokola 1, obrázek se otevře v novém okně

nabíjecí stanice elektrokola 2, obrázek se otevře v novém okně

nabíjecí stanice elektrokola 3, obrázek se otevře v novém okně


2.6.2022 13:24:11 | přečteno 265x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load