ENDEFRRUPLNLSPIT

Listopadovému vítání občánků vévodili chlapci

Petr

Jedenáct nových občánků Frýdlantu bylo v sobotu 12. listopadu 2022 slavnostně přivítáno v obřadní síni frýdlantské radnice. Jednoznačně přitom převažovali chlapci nad děvčaty. Mezi nové občánky jich starosta Frýdlantu Dan Ramzer přivítal 7, děvčata pak jen čtyři. 

"Všichni nově přivítaní občánci se narodili v průběhu srpna a září tohoto roku a jde tak o poslední letošní vítání občánků. Děti, které se narodily v říjnu a nebo přijdou na svět v průběhu listopadu a prosince, přivítáme mezi občánky zhruba v polovině února příštího roku," říká matrikářka Městského úřadu Frýdlant Ivana Sitzberger. 

"Mezi občany města jsme tentokrát přivítali Amálii Kozákovou, Teodora Drličku, Alexeje Babkova, Petra Smrčku, Jana Bartoše, Nelu Sluťákovou, Darka Maryška, Patrika Richtermoce, Gabrielu Krulišovou, Emmu Dvořákovou a Dominika Paříka," vypočítává starosta města Frýdlant Dan Ramzer. Dětem i jejich rodičům popřál zdraví, spoustu lásky a štěstí.

"Každé z dětí dostalo kromě pamětního listu také plyšovou hračku a maminky květinu. Děti i rodiče si pak odnesli z vítání i dárkový balíček od Městské knihovny Frýdlant, která se zapojila do projektu S knížkou do života. Ten má pomoci vzbudit u dětí od dětství zájem o knihy. Balíček obsahoval leporelo pro miminka a knihu pro rodiče," dodává matrikářka Ivana Sitzberger.

Slavnostní událost doprovodily zpěvem a recitací děti z mateřské školy v Sídlištní ulici.

Foto: Jaroslav Appeltauer

vítání občánků listopad 2022

Dominik

Dominik

 
Darek

Darek

 
Amalie

Amalie

 
Emma

Emma

 
Gabriela

Gabriela

 
Jan

Jan

 
Teodor

Teodor

 
Petr

Petr

 
Nela

Nela

 
Patrik

Patrik

 
 
14.11.2022 14:32:57 | přečteno 918x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load