ENDEFRRUPLNLSPIT

Letní kino startuje novou sezónu už tento pátek a hned překvapením

letní kino čtverec

Letní kino začne letos ve Frýdlantu promítat už v pátek 24. června 2022 a to opět v prostoru za klasickým kinem. Návštěvníkům nabídne filmy vždy v pátek a v sobotu večer po setmění, v červnu tedy ve 22 hodin, koncem srpna už ve 20.30 hodin. Neznamená to ale, že kamenné kino s promítáním o prázdninách končí. I nadále bude mít pro návštěvníky připraveny filmy vždy v pátek, v sobotu i v neděli. V případě nepříznivého počasí se pak do něj přesune promítání snímku z letního kina.

„Program kina jsme v létě nechtěli stavět jen na letním kině, které je velmi závislé na počasí a jeho vrtoších. Proto jsme zvolili variantu kombinace promítání pod širým nebem a uvnitř kamenného kina,“ vysvětluje vedoucí Městského kina Frýdlant Jan Plíšek. Letní kino tak bude promítat vždy v pátek a v sobotu po setmění. „Promítat se bude na plátno, které vzniklo namalováním a úpravou na stěně, v prostoru za klasickým kinem. Návštěvníci budou mít opět k dispozici lavičky na sezení, podsedáky, přinést si mohou ale i vlastní židličky. Místa k sezení nebudou číslována a každý si tak může sednout, kam bude chtít,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. K dispozici bude opět i oblíbené občerstvení.

Jaký film bude letní kino hrát jako první, ale zůstane až do jeho samotného začátku tajemstvím. „První snímek letního kina jsme v pátek 24. června zahrnuli do nepravidelného cyklu kino naslepo, takže návštěvníci opravdu nebudou až do zahájení promítání tušit, co uvidí. Věřím, že se jim bude snímek líbit, pokud by se ale opravdu netrefil do jejich vkusu, mohou do pěti minut od začátku promítání z kina odejít a na pokladně jim bude vráceno vstupné,“ vysvětluje vedoucí kina. Snímek kina naslepo je promítán za zvýhodněné vstupné 70 korun.

Letní kino i pokladna budou otevřeny vždy zhruba hodinu před promítáním. V případě nepříznivého počasí pak bude film puštěn v kině kamenném a diváci o něj tak nepřijdou.

„V letním kině budeme nejčastěji hrát komedie či kasovní trháky, hodně vsázíme na české snímky. V nabídce ale budou i úplné novinky, dokument z Jizerských hor či dramata. Věřím, že z nabídky promítání letního kina si tak vybere každý, kdo si nebude chtít nechat zážitek promítání pod širým nebem ujít,“ uzavírá Jan Plíšek.

Kino na slepo zpravodaj, obrázek se otevře v novém okně

21.6.2022 10:42:56 | přečteno 382x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load