ENDEFRRUPLNLSPIT

Květnovému vítání občánků vévodili chlapci

Jan Fichtner

Patnáct nových občánků přivítal v sobotu 14. května 2022 v obřadní síni frýdlantské radnice místostarosta města Dan Ramzer. Slavnostní události vévodili chlapci, kterých bylo z patnácti miminek, jež rodiče k vítání přivezli, jedenáct a byli tak oproti děvčatům v jasné přesile. 

"Květnové vítání občánků se týkalo miminek, která se narodila v prvních třech měsících tohoto roku, čtyři miminka pak byla starší, narozená v druhé půlce roku minulého. Jsou to děti, které se z různých důvodů nemohly zúčastnit předchozího vítání občánků. Z jednadvaceti pozvaných miminek jich s rodiči a dalšími příbuznými dorazilo patnáct," uvedla matrikářka Městského úřadu Frýdlant Ivana Sitzberger, která vítání občánků organizuje. 

"Mezi občany města jsme tentokrát přivítali Sáru Matuchovou, Radku Kizymovou, Matyáše Zemana, prvního občánka letošního roku Ondřeje Kubáčka, Marka Kouteckého, Matyáše Brzáka, Danielu Černou, Jana Fichtnera, Josefa Solnického, Josefa Chobota, Adélu Palounkovou, Antonína Pavlačku, Milana Pešáka, Jaroslava Říhu a Františka Čulagu," vypočítává místostarosta města Frýdlant Dan Ramzer. Dětem i jejich rodičům popřál zdraví, spoustu lásky a štěstí.

"Každé z dětí dostalo kromě pamětního listu také plyšovou hračku a maminky květinu. Děti i rodiče si pak odnesli z vítání i dárkový balíček od Městské knihovny Frýdlant, která se zapojila do projektu S knížkou do života. Ten má pomoci vzbudit u dětí od dětství zájem o knihy. Balíček obsahoval leporelo pro miminka a knihu pro rodiče," říká matrikářka Ivana Sitzberger.

Slavnostní událost doprovodily zpěvem a recitací děti z mateřské školy v Bělíkově ulici, ze třídy Žabiček.

Foto: Jaroslav Appeltauer

vítání občánků 14.5.2022

Adela Palounkova

Adela Palounkova

 
Antonin Pavlacka

Antonin Pavlacka

 
Jan Fichtner

Jan Fichtner

 
Franticek Culaga

Franticek Culaga

 
Daniela Cerna

Daniela Cerna

 
Matyas Brzak

Matyas Brzak

 
Marek Koutecky

Marek Koutecky

 
Jaroslav Riha

Jaroslav Riha

 
Josef Solnicky

Josef Solnicky

 
Josef Chobot

Josef Chobot

 
Milan Pesak

Milan Pesak

 
Ondrej Kubacek

Ondrej Kubacek

 
Sara Matuchova

Sara Matuchova

 
Matyas Zeman

Matyas Zeman

 
Radka Kizymova

Radka Kizymova

 
 
16.5.2022 9:31:16 | přečteno 490x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load