ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant hostí v sobotu soutěž ve vyproštění osob z havarovaných vozidel

DSC 6988

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant Vás srdečně zvou na Krajskou soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž se koná pod záštitou starosty města Frýdlant na hasičské zbrojnici v Okružní ulici v sobotu 14. května 2022 od 9 hodin. Přijďte se podívat, co dokážou dobrovolní hasiči!

A co tato soutěž obnáší?

Úkolem soutěžního týmu je bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla za použití běžné zásahové techniky. Součástí vyproštění zraněné osoby je také poskytnutí první předlékařské pomoci odpovídající jejímu zranění, a poté transport zraněné osoby k sanitce.

Každý tým musí jít nejprve před startem do stanu, aby neviděl přípravy jemu zcela neznámé nehody. Podle vylosovaného pořadí je předem přiřazena konkrétní těžká dopravní nehoda s jedním až třemi vozidly a jedním zraněným zaklíněným pasažérem uvnitř.

Na záchranu zraněného mají hasiči časový limit dvaceti minut, přičemž po 15 minutách dostanou trestný bod po každých dvaceti sekundách. Zásah a vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla se hodnotí ve třech oblastech – v oblasti taktiky, v oblasti techniky provedení zásahu a v oblasti první předlékařské pomoci.

13.5.2022 9:27:54 | přečteno 315x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load