ENDEFRRUPLNLSPIT

Baráčníci uspořádali pro aktivní seniory z Frýdlantu, Liberce i Jablonce turnaj v pétanque

petanque 2022 6

Skvěle připravený byl ve čtvrtek 26. května 2022 v prostorách rychty u Baráčníků ve Frýdlantu na Větrově turnaj v pétanque, kterého se zúčastnilo 71 aktivních seniorů nejen z Frýdlantu, ale i z Liberce a Jablonce nad Nisou. Turnaj připravili pro všechny Baráčníci. Klání v pétanque mohlo být u Baráčníků uspořádáno po dvou letech a všichni si ho beze zbytku užili.

Senioři byli rozdělení do 12 týmů po šesti hráčích, týmy byly namíchané z účastníků různých měst tak, aby se senioři družili. Původně jsme měli naplánovaných jen 6 soutěžních kol, protože ale soutěž neuvěřitelně rychle plynula, přidali jsme ještě tři další kola," vysvětluje matrikářka Městského úřadu Frýdlant, která má seniorské akce na starosti, Ivana Sitzberger.

Turnaj byl dramatický až do konce. "O prvním místě sice bylo díky výsledkům rozhodnuto, na druhém a třetím místě se však umístily dvě dámy se shodným počtem bodů, konkrétně s 16 body. Následoval proto rozstřel, který lépe zvládla jablonecká aktivní seniorka Marie Syrohová a svojí libereckou konkurentku Lídu Fejtkovou tak odsunula na třetí místo. A aby bylo na pomyslných stupních vítězů vše v rovnováze, vyhrála frýdlantská Alexandra Čumplová, se ziskem 21 bodů. Všem dámám moc gratulujeme," říká místostarosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Během celé akce si mohli senioři dopřát výborné občerstvení připravené Baráčníky, opékaly se vuřty a kdo měl chuť, mohl si dát i polévku.

Minutou ticha nakonec uctili účastníci turnaje památku bývalého rychtáře Baráčníků Josefa Kocka, který ještě řídil předchozí turnaj v roce 2020, poté ale podlehl těžké nemoci. "Navrhuji, aby se na památku tohoto skvělého člověka odteď turnaj v pétanque u Baráčníků jmenoval Memoriál Josefa Kocka," přednesl na úplný závěr turnaje svůj nápad vedoucí Komunitního střediska Kontakt v Liberci, Michael Dufek. Jeho návrh byl všemi jednomyslně přijat.