ENDEFRRUPLNLSPIT

Začala stavba stezky pro cyklisty a pěší podél ulic Bělíkova a Zámecká

zahájení stavby cyklo 8

Ve středu 16. června 2021 začala předáním staveniště stavba smíšené stezky pro cyklisty a pěší podél částí ulic Bělíkova a Zámecká ve Frýdlantu. Stezka, která vznikla díky MAS Frýdlantsko z. s., má výrazně zlepšit bezpečnost chodců a cyklistů na těchto poměrně frekventovaných silnicích. Celkem má přijít i s přeložkou elektřiny, která ale nebude hrazena z dotace, na zhruba 6 a půl milionu korun. Městu se na akci podařilo získat v květnu dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 5 201 843,38 korun. Z rozpočtu města půjde na investiční akci 273 781,24 korun. Hotová má být stezka pro pěší a cyklisty koncem listopadu tohoto roku. 

logo stezka pro cyklisty a chodce 2, obrázek se otevře v novém okně logo stezka pro cyklisty a chodce 1, obrázek se otevře v novém okně

„Získání dotace na stezku pro pěší a cyklisty podél ulic Bělíkova a Zámecká bylo koncem května pro Frýdlant opravdu velmi dobrou zprávou. Usilovali jsme o stezku, která zvýší bezpečnost těchto zranitelných účastníků silničního provozu v této lokalitě už řadu let, její výstavbu ale zdržely záležitosti s pozemky, na kterých má vzniknout. Ty jsou v současné době už vyřešené,“ uvedl už dříve starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Stezka povede od garáží u Střelnice kolem Střední školy hospodářské a lesnické a navazovat bude na již fungující dráhu pro in-line bruslení nad touto školou.

„Stezka pro cyklisty a chodce bude koncipována jako smíšená stezka a bude vyznačená svislým a vodorovným dopravním značením. Bude dlouhá 693 metrů, a jak už bylo zmíněno, povede podél částí ulic Bělíkova a Zámecká. Bude samozřejmě osazena lampami veřejného osvětlení,“ říká Dana Kiliánová, pověřená vedením investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Předání staveniště se zúčastnili všechny dotčené subjekty. 

Hlavním důvodem vzniku stezky je zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v těchto ulicích. „Ulicí Zámeckou chodí lidé na procházky, k hradu a zámku Frýdlant, do pivovaru nebo na tenisové kurty a v ulici Bělíkova sídlí Střední škola hospodářská a lesnická, kde studuje na šest stovek žáků. Takže lidí tam denně projde nebo projede na kole opravdu hodně. Pohyb po současné krajnici ulic není příliš bezpečný a to ani v době, kdy jsou příznivé klimatické podmínky, v zimě je pak ještě nebezpečnější,“ vysvětluje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má komunikace ve městě ve své gesci. Jeho slova během předávání stanoviště potvrdila sama praxe, během hodiny a půl projely silnicemi desítky aut, včetně nákladních automobilů či autobusů.

Projekt „Stezka pro cyklisty a chodce ul. Bělíkova – ul. Zámecká, Frýdlant“ má registrační číslo CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0015385. Žádost o dotaci byla podána do Integrovaného operačního programu, specifického cíle 4.1, v rámci 53. výzvy ŘO IROP „Udržitelná doprava – integrované projekty CLLD“ a v rámci 6. výzvy MAS Frýdlantsko, opatření integrované strategie: 1.1.2 Dopravní dostupnost /BEZPEČNÉ CESTY.

zahájení stavby cyklo Bělíkova

zahájení stavby cyklo 1

zahájení stavby cyklo 1

 
zahájení stavby cyklo 2

zahájení stavby cyklo 2

 
zahájení stavby cyklo 3

zahájení stavby cyklo 3

 
zahájení stavby cyklo 4

zahájení stavby cyklo 4

 
zahájení stavby cyklo 5

zahájení stavby cyklo 5

 
zahájení stavby cyklo 6

zahájení stavby cyklo 6

 
zahájení stavby cyklo 7

zahájení stavby cyklo 7

 
zahájení stavby cyklo 8

zahájení stavby cyklo 8

 
zahájení stavby cyklo 9

zahájení stavby cyklo 9

 
zahájení stavby cyklo 10

zahájení stavby cyklo 10

 
zahájení stavby cyklo 11

zahájení stavby cyklo 11

 
zahájení stavby cyklo 14

zahájení stavby cyklo 14

 
zahájení stavby cyklo 12

zahájení stavby cyklo 12

 
zahájení stavby cyklo 13

zahájení stavby cyklo 13

 
 
16.6.2021 15:03:16 | přečteno 1298x | Martina Petrášková

Navigace

Stezka pro cyklisty a chodce ul. Bělíkova - ul. Zámecká, Frýdlant

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load