ENDEFRRUPLNLSPIT

Na Frýdlantsku fungují dvě nové sociální služby

GP logo vertical RGB

Od listopadu jsou na území Frýdlantska poskytovány dvě nové sociální služby společnosti Global Partner Péče, z. ú. První z nich je odborné sociální poradenství, v rámci kterého odborníci zhodnotí potřeby každého konkrétního člověka a nastaví péči o něj tak, aby mu umožnila pobývat co nejdéle doma. Navíc mohou pomoci požádat například o příspěvek na péči, díky němuž lze následně hradit platby spojené s využíváním dalších sociálních služeb. Další poskytovanou službou je osobní asistence, která nabízí podpůrné služby seniorům a lidem se zdravotním nebo kombinovaným postižením.

Odborné sociální poradenství poskytuje Global Partner Péče, z. ú. zdarma po předchozí domluvě, a to buď v kanceláři organizace na adrese ČSA 398, Frýdlant, nebo přímo u lidí doma.

Osobní asistence coby druhá nová sociální služba nabízí podpůrné služby seniorům a lidem se zdravotním nebo kombinovaným postižením. Pracovníci této služby pomohou s činnostmi, které lidé sami vzhledem ke svému stavu již nezvládají. Především se jedná o činnosti spojené s hygienou, zajištěním stravy nebo pomoc při zajištění chodu domácnosti. Tato pomoc je poskytována za úhradu ve výši 130 Kč za hodinu.

Pro bližší informace o nabízených službách kontaktujte Mgr. Mariana Svobodu na telefonním čísle 739 286 516.

20.12.2021 15:27:22 | přečteno 325x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load