ENDEFRRUPLNLSPIT

Archív 2021

V panelácích v ulicích Družstevní, Březová a Bezručova nepoteče v úterý voda

voda, autor: Martina Petrášková
Z důvodu nutných prací na vodovodních přípojkách nepoteče v úterý 7. prosince 2021 voda ve Frýdlantě v panelových domech v ulicích Družstevní, Březová a Bezručova. Časové rozmezí přerušení dodávky pitné vody bude na dobu nezbytně nutnou k opravě a to od 8.00 do 14.00 hodin. Po provedení oprav bude Frýdlantskou vodárenskou společností, a.s. provedeno odkalení vodovodního řadu v dotčené oblasti. Zákazníkům doporučuje vodárenská společnost odtočení vody z vnitřních rozvodů a přípojky. Za případné vzniklé potíže se všem předem omlouvá a děkuje za pochopení.
3.12.2021 15:22:38 | přečteno 113x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Balkon radnice zdobí čtyři světelné adventní svíčky

svíce 1

S novinkou v podobě čtyř velkých světelných adventních svící přišel letos v souvislosti a adventní výzdobou města Frýdlant. Svíčky jsou umístěny na balkonu radnice a každý adventní týden se rozsvítí jedna. Každá ze svící měří 120 centimetrů, v průměru má 30 centimetrů a váží 2,7 kilogramů. Z technických důvodů se však nebudou rozsvěcet na adventní neděli, ale vždy už v pátek, která bude adventní neděli předcházet.

3.12.2021 12:40:24 | přečteno 202x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Přijďte se podívat na nádvoří radnice na krásný dřevěný betlém Tomáše Gärtnera

Betlém nový 6

Po celou dobu adventu zdobí nádvoří radnice ve Frýdlantu opět dřevěný betlém sochaře Tomáše Gärtnera z Jablonce nad Nisou. Připomíná, že se blíží nejkrásnější svátky roku, Vánoce. Betlém je tvořen nejen tradičními postavami Ježíška, panny Marie, Josefa či tří králů, ale také například skupinou hudebníků, pastevcem, sousoším dětí a také třeba sochou psa. Celkem už čítá 18 dřevěných soch.

1.12.2021 14:04:33 | přečteno 211x | Martina Petrášková | Celý článek
 

V sobotu si mohou děti v kině ozdobit stromeček a podívat se na čertovské pohádky

Zdobení stromečku v kině 2

Zdobení vánočního stromečku s čertem, Mikulášem a andělem připravilo na sobotu 4. prosince 2021 Městské kino Frýdlant. Akce proběhne v kině od 13.00 do 14.00 hodin. Děti si mohou vyrobit vlastní ozdobu, kterou spolu s čertem, andělem a Mikulášem pověsí na vánoční stromek. Jako odměnu získají adventní kalendář s motivem nové animované pohádky Zpívej 2 nebo jiné dobroty. Připraveny jsou i další aktivity spojené s chystanou premiérou této nové pohádky. A v 14.30 se pak mohou podívat na animované pásmo vánočních pohádek, které přináší to nejlepší z české animace a tradičních příběhů a tradic. Pohádkové pásmo má název O čertovi a jiné vánoční pohádky a určitě bude pohlazením po duši nejen pro děti, ale i pro dospělé. A ještě jedna důležitá zpráva pro ty, kteří už se těší na film Zpívej 2. V sobotu 4. prosince si můžete lístky na frýdlantskou premiéru této pohádky (bude 24. prosince v 10.00 hodin) zakoupit s 50% slevou! Děkujeme, že budete během sobotních akcí dodržovat platná protiepidemická opatření. (mp)

30.11.2021 11:33:55 | přečteno 107x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Ve Frýdlantě vznikla Betlémská stezka. Projděte si ji během adventu i vy

Betlémská stezka po Frýdlantu
Unikátní Betlémská stezka vznikla ve Frýdlantu díky spolupráci města a občanů. Jde o stezku, kterou propojuje na 48 místech města společná věc - betlém v okně, výloze či ve vývěsce. Betlémy jsou ručně vyráběné, kupované, papírové, dřevěné, různé. Seznam těch, kteří se zapojili do výzvy Města Frýdlant a do okna či výlohy si betlém první adventní neděli vystavili, najdete na plánku, který je k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Zajděte si tam pro něj nebo si ho stáhněte zde a vydejte se kdykoli během adventu na cestu po frýdlantské Betlémské stezce. Město Frýdlant Vám přeje krásný a klidný advent. 
29.11.2021 10:51:41 | přečteno 244x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Ve Frýdlantě zazpívá 13. prosince Leona Machálková

Leona Machálková

Slavnostní vánoční koncert Leony Machálkové připravilo na pondělí 13. prosince 2021 město Frýdlant. Koncert se uskuteční od 19.00 hodin v městském kině a Leona Machálková bude zpívat za doprovodu orchestru Václava Marka. Nezapomeňte si včas koupit lístky, počet vstupenek je omezený. Vstupné je 300 korun, vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru v přízemí radnice nebo na webu www.evstupenka.cz a ve všech prodejních místech e-vstupenky. 

29.11.2021 10:17:00 | přečteno 122x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Děti z frýdlantských školek rozvíjejí svoji pohybovou gramotnost

Sportimáček 6
Do projektu Sportimáček, který má u dětí rozvíjet pohybovou gramotnost, se ve Frýdlantě nově zapojila všechna tři pracoviště mateřských škol. Děti díky tomuto projektu budou ve školkách cvičit s novými atletickými pohybovými pomůckami, které za celkovou částku 75 tisíc korun zakoupilo Město Frýdlant. Dalších 18 tisíc korun pak investovalo do proškolení téměř dvou desítek učitelek. Město Frýdlant si od projektu slibuje zvýšení pohybových dovedností dětí a celkový rozvoj jejich pohybové gramotnosti.
26.11.2021 15:02:01 | přečteno 221x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Voda na Frýdlantsku - přijďte na tematické odpoledne do kina

Voda na Frýdlantsku
Voda je jednou z nejcennějších věcí, které máme. V současnosti se ale na Frýdlantsku v souvislosti s vodou stále častěji potkáváme s jevy, které nám život komplikují. Buď je vody přemíra anebo je naopak sucho. Na Frýdlantsku proto vznikla a vzniká řada projektů, díky kterým je voda zadržována. V době sucha pro účely zavlažování a udržování správné funkčnosti půdy a v době velkých srážek proto, aby se dala udržet "na uzdě" a neškodila. Například ve Višňové - Vísce byla dnes slavnostně představena nová suchá nádrž na Krčeleckém potoce, která má obyvatele Vísky před velkou vodou z polí ochránit. Její objem je při maximální hladině 60 000 m³. Pokud vás tématika vody zajímá, určitě si nenechte ujít odpoledne nazvané "Voda na Frýdlantsku - co bylo, je a bude dál?" Připraveno je na poslední listopadový den, tedy na 30. 11. 2021, v městském kině ve Frýdlantu. Od 16.00 do 17.30 hodin se tam dozvíte, jaká opatření byla na Frýdlantsku realizována, aby se povodním i suchu předcházelo. Přítomni budou zástupci Povodí Labe, Lesů ČR, Státního pozemkového úřadu a Správy CHKO. Registrovat na akci se můžete zde: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeuvKb06TNaqw.../viewform
26.11.2021 13:52:46 | přečteno 156x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Vánoční strom se ve Frýdlantě rozsvítí v neděli za zvuku hudby

PER 4529

Město Frýdlant rozsvítí v neděli 28. listopadu 2021 svůj vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka za doprovodu muziky. Hrát bude Žesťový soubor města Plzně a kapela Trifikus. Přístupný bude také betlém na nádvoří radnice. Návštěvníky prosíme o dodržení vládních opatření.

26.11.2021 10:06:58 | přečteno 313x | Martina Petrášková | Celý článek
 

Vítání občánků a akce pro aktivní seniory se kvůli epidemické situaci odkládají

DSC 2371

Město Frýdlant informuje rodiče nově narozených frýdlantských miminek a aktivní seniory, že z důvodů stále se horšící epidemické situace v souvislosti s nemocí Covid-19 se odkládají na neurčito akce pořádané Sborem pro občanské záležitosti města Frýdlant. „Je nám to velice líto, ale s ohledem na epidemickou situaci, nařízená vládní opatření a bezpečnost našich občanů musíme prosincové plánované akce, jako je vítání občánků nebo soutěž o Nejlepší vánoční cukroví aktivních seniorů zatím odložit. Věříme, že až se situace zlepší, budeme je moci uskutečnit. Tedy samozřejmě soutěž o nejlepší cukroví zřejmě ne, tu bohužel musíme zrušit úplně, ale ostatní akce velice rádi uspořádáme hned, jak to půjde,“ slibuje místostarosta Frýdlantu Dan Ramzer.

25.11.2021 13:05:20 | přečteno 170x | Martina Petrášková | Celý článek
 
2.1.2021 18:57:57 | přečteno 170x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load