ENDEFRRUPLNLSPIT

Základní opatření k prevenci šíření onemocnění koronavirem Covid-19

opatření coronavirus ilustrační

ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ K PREVENCI ŠÍŘENÍ ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM (COVID-19) -  CO MŮŽE UDĚLAT KAŽDÝ Z NÁS -  Doporučení Krajské epidemiologické komise Libereckého kraje občanům ve věci onemocnění Coronavirem COVID 19

 Často si myjte ruce vodou a mýdlem, a to zejména po použití toalety, před přípravou pokrmů a jejich konzumací, po smrkání, kašlání, kýchání, po návštěvě zdravotnického zařízení, po manipulaci s penězi, po příchodu domů z venku.
 Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.
 Vyhněte se úzkému kontaktu (do 2 m) s osobami, které mají příznaky respirační infekce.
 Zůstaňte doma, pokud máte příznaky i mírné respirační infekce.
 Při příznacích respirační infekce dodržujte respirační etiketu, tj. zakrývejte si ústa a nos při kašlání a kýchání papírovým kapesníkem, který po použití odhoďte do odpadu. Nemáte-li kapesník, použijte předloktí.
 Pokud máte teplotu, kašel a potíže s dýcháním, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře. Lékaři sdělte, zda jste v posledních 14 dnech před prvními příznaky onemocnění cestoval v oblasti s výskytem koronaviru nebo zda jste byl v kontaktu s nemocných koronavirem.
 Nejsou důkazy o tom, že by chirurgické ústenky chránily zdravé osoby před infekcí. Ústenky jsou vhodné pro osoby, které mají příznaky respirační infekce k zamezení šíření na ostatní osoby.

 Letak resp etiketa cesky KHSLK, obrázek se otevře v novém okně

Jak si spravne myt ruce, obrázek se otevře v novém okně

2.3.2020 11:58:25 | přečteno 1316x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load