ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu dnes zasedá významné evropské seskupení Novum

Novum Frýdlant 3

Frýdlantský Zámecký pivovar dnes, ve středu 24. června 2020, hostí zasedání významného seskupení pro česko-polskou spolupráci. Na zasedání valného shromáždění se tam sjeli zástupci zakládajících členů Evropského seskupení pro územní spolupráci Novum. Jde o uskupení, které je založeno na podporu česko-polské spolupráce ve všech možných oblastech lidského života. Valné shromáždění zahájil v pivovaru slavnostním přivítáním starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

„Evropské seskupení pro územní spolupráci Novum založili v roce 2015 z české strany Liberecký, Královehradecký, Pardubický a Olomoucký kraj a česká část Euroregionu Nisa a Glacensis, z polské strany Dolnoslezské vojvodství a polská část Euroregionu Nisa a Glacensis,“ říká zástupce ředitele Evropského seskupení pro územní spolupráci Novum Miroslav Vlasák. Nejvyšší orgán, tedy valné shromáždění, se schází jednou, maximálně dvakrát v roce a účastní se ho zástupci všech zakládajících členů. „Během zasedání se schvalují zprávy o činnosti v uplynulém roce, představují se plány činnosti na nadcházející rok, řeší se účetní věci,“ vypočítává Vlasák. Seskupení funguje ve všech možných oblastech života.

„Jsem velmi rád, že první zasedání této významné přeshraniční spolupráce v Libereckém kraji se koná právě u nás, ve Frýdlantě v obnoveném Zámeckém pivovaru. Věřím, že se zde zasedajícím bude líbit a ocení i prohlídku pivovaru,“ uzavírá starosta Frýdlantu Dan Ramzer.setkání Novum Frýdlant

Novum Frýdlant 2

Novum Frýdlant 2

 
Novum Frýdlant 1

Novum Frýdlant 1

 
Novum Frýdlant 3

Novum Frýdlant 3

 
Novum Frýdlant 4

Novum Frýdlant 4

 
 
24.6.2020 12:38:50 | přečteno 436x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load