ENDEFRRUPLNLSPIT

V sobotu pozor na velmi silný vítr s nárazy až 110 km/h

vykřičník

Meteorologové varují také Frýdlantsko v sobotu 3. října 2020 před velmi silným větrem, který může pro obyvatele představovat vysoký stupeň nebezpečí. Foukat má rychlostí 8 až 13 m/s s nárazy 20 až 25 m/s, což představuje zhruba 70 až 90 km/h, místy kolem 30 m/s, což je kolem 110 km/h. Uklidnit by se měl velmi silný vítr až v neděli 4. října 2020 kolem osmé hodiny ranní. 

Dle meteorologů jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, hrozí škody na majetku a některých budovách. Možné je také přerušení elektrického vedení. Lidé musejí počítat se ztíženou chůzí, nebezpečím úrazů a ohrožením životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Mohou také nastat komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, některé komunikace mohou být neprůjezdné. Vítr bude tak silný, že hrozí i převrácení prázdných nákladních automobilů.
Meteorologové a záchranáři proto doporučují sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství. Také zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Dále nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry, dodržovat pokyny Horské služby.

2.10.2020 14:44:51 | přečteno 236x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load