ENDEFRRUPLNLSPIT

V obřadní síni byli přivítáni noví občánci Frýdlantu

Markéta 1

Osm nových občánků přivítal v sobotu 22. února 2020 v obřadní síni frýdlantské radnice slavnostně starosta města Dan Ramzer. Vzácně přitom byl vyrovnán počet dívek a chlapců, neb každá skupina tvořila polovinu vítaných občánků. 

Vítání občánků je ve Frýdlantu na programu čtyřikrát až pětkrát za rok. „Tentokrát jsme vítali mezi občánky Frýdlantu děti, které se narodily v posledních dvou měsících roku 2019," vysvětluje matrikářka Městského úřadu Frýdlant Ivana Sitzberger. 

"Mezi občany města jsme tentokrát přivítali Benjamína Duba, Filipa Rejfa, Josefínu Rejmanovou, Adama Baláše, Markétu Albrechtovou, Kryštofa Lesáka, Nikol Vošvrdovou a Viktorii Krulišovou. Přeji jim, ať jsou ve svém životě zdraví a obklopení milující rodinou. Protože to je pro děti nejdůležitější. Rodičům pak přeji hodně trpělivosti a radosti z potomků. A také pevné nervy, ty jsou při výchově dětí také často potřeba," podotkl s úsměvem starosta Frýdlant Dan Ramzer, který dětem tradičně předal plyšovou hračku, maminkám pak pamětní list a květinu. 

Rodiče si také domů odnesli pro svá miminka vůbec první knížku jejich života a to díky projektu S knížkou do života, ke kterému se nově připojila také Městská knihovna Frýdlant. "Nově narozená frýdlantská miminka a jejich rodiče obdrželi dárkový balíček s dětským leporelem, knihou pro rodiče i s nabídkou aktivit knihovny. My knihovnice máme velkou radost, že jsme již součástí tohoto projektu, s jehož pomocí chceme a také se přimlouváme za to, aby si děti odmalička zvykaly na knížky, aby se jim četlo a aby se s nimi o příbězích i povídalo. Jsme si totiž moc dobře vědomy toho, jak důležité jsou knihy pro vývoj mnoha schopností a vědomostí dítěte, a to především v dnešní přetechnizované době," vysvětlila rodičům Radka Wittmayerová z Městské knihovny Frýdlant. 

Vítání občánků zpestřily svým milým vystoupením děti z mateřské školy Jiráskova. 

Foto: Jaroslav Appeltauer

vítání občánků únor 2020

Adam 1

Adam 1

 
Adam 2

Adam 2

 
Benjamín 1

Benjamín 1

 
Benjamín 2

Benjamín 2

 
Filip 1

Filip 1

 
Filip 2

Filip 2

 
Kryštof 1

Kryštof 1

 
Kryštof 2

Kryštof 2

 
Markéta 1

Markéta 1

 
Markéta 2

Markéta 2

 
Nikol 1

Nikol 1

 
Nikol 2

Nikol 2

 
Viktoria

Viktoria

 
Viktoria 2

Viktoria 2

 
 
24.2.2020 18:41:25 | přečteno 542x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load