ENDEFRRUPLNLSPIT

Učňovské housky získaly titul Regionální potravina

2

Titul a označení Regionální potravina v kategorii pekařské výrobky získaly učňovské housky Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant (SŠHL Frýdlant). Zabodovaly na 11. ročníku soutěže Regionální potravina Libereckého kraje, kterého se letos zúčastnilo 81 produktů od 24 výrobců. Jde o úspěch a potvrzení kvality tohoto oblíbeného výrobku učňů SŠHL Frýdlant.

Kritéria pro účast v soutěži Regionální potravina jsou následující: přihlášený výrobek musí být vyroben v regionu, podíl místních surovin musí tvořit minimálně 70 % a základním předpokladem úspěchu je vynikající kvalita. To všechno učňovské housky splnily.

Výrobky za Liberecký kraj, které byly do soutěže přihlášené, hodnotila komise složená ze zástupců Ministerstva zemědělství ČR, Krajského úřadu Libereckého kraje, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství ČR.

Více informací se můžete dozvědět na www.regionalnipotravina.cz nebo www.apic.cz.

1, obrázek se otevře v novém okně

10.7.2020 11:23:22 | přečteno 500x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load