ENDEFRRUPLNLSPIT

Meteorologové varují před velmi vydatným deštěm a povodněmi

průtrž

Před velmi vydatným deštěm a zvedáním hladin vodních toků a povodněmi varují pro středu 14. října 2020 meteorologové. Výstraha na jev velmi vydatný déšť s úhrny 60 až 80 mm/24 h je platná do středeční půlnoci, povodňové ohrožení až do odvolání. 

Na řece Smědé v katastru obce Višňová dosáhla voda na dvou místech v dopoledních hodinách už třetího stupně povodňové aktivity. Ve Frýdlantu dosáhla Řasnice v 10.50 hodin třetího stupně povodňové aktivity. Smědá nedosáhla k 10.50 hodin ani prvního stupně povodňové aktivity. Výstraha meteorologů je však varuje před extrémním stupněm ohrožení a je vydána až do odvolání. Buďte proto opatrní a dodržujte pokyny meteorologů, viz dále. 

Meteorologové ve své výstraze píší: voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost dopadů povodně. Některé silnice a mosty mohou být uzavřeny. Parkovat vozidla na výše položených místech. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí a jízdy autem přes povodňovou vodu. Vyhnout se kontaktu s povodňovou vodou a jejími usazeninami - mohou být kontaminovány. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.

14.10.2020 10:44:09 | přečteno 258x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load