ENDEFRRUPLNLSPIT

Měli jste spoustu nápadů. Pomozte nám zvolit správný název ulice!

bezejmenná ulice 3

Během minulého měsíce měli občané možnost posílat své návrhy na název dosud bezejmenné uličky, která vede z levé strany podél Antonie. Věřili byste, že se nám sešlo 22 různých návrhů celkem od 15 lidí? Teď ovšem potřebujeme vás, abyste z návrhů vybrali ten nejvhodnější. Níže najdete všechny návrhy i se zdůvodněním, proč by tak měla být ulice pojmenována. Hlasovat můžete zde:   http://bit.ly/ulice-frydlant  Každý hlasující může přidělit až 3 hlasy pro názvy ulice, které považuje za nejtrefnější. Hlasování probíhá do 22. listopadu 2020, aby nový název mohlo schválit zastupitelstvo města na svém zasedání dne 9. 12. 2020.

Z hlasujících budeme losovat jednoho výherce poukázky do městského kina a stejnou cenou bude odměněn i autor vítězného návrhu. 

Z jakých názvů můžete vybírat?

Návrhy pojmenování po osobnostech

 

Brožíkova

podle starého provozovatele zahradnictví, které tam bývalo

 

Karla Kryla

po známém českém hudebníkovi

 

Karla Velebného

na památku zakladatele Jazzové dílny ve Frýdlantu

 

Antona Dresslera

podle Antona Dresslera, který se zasloužil o stavbu Frýdlantské rozhledny a sám výrazně přispěl na její stavbu. Dříve se kopci s rozhlednou říkalo Dresslerova výšina

 

Fénova

„po mém dědečkovi Janu Fénovi, který bydlel na Předměstí a žil a pracoval ve Frýdlantu 94 let“

 

Hašlarova

Josef Hašlar se za 2. světové války účastnil bojů na Středním Východě, a to včetně legendární obrany přístavu Tobruk. Později působil u britského Královského letectva (312. československá stíhací peruť). Krátce po návratu do osvobozeného Československa se usadil se svou anglickou manželkou ve Frýdlantu. Měl zde v národní správě obchod a aktivně se podílel na veřejném životě ve městě - byl mimo jiné vysokým představitelem místní Československé obce legionářské. Krátce po únoru 1948 utekl s manželkou ilegálně za hranice do Německa (státní bezpečnost už se v jeho případě chystala zakročit) a poté do New Yorku. Josef Hašlar je jeden ze tří československých příslušníků Royal Air Force, který na území Frýdlantska působil. Název ulice by připomněl dávno zapomenutý příběh odvážného Čecha.

Návrhy pojmenování podle toho, kam ulička vede (hřbitov, šibeniční vrch, rozhledna)

 

K šibeničnímu vršku

Cesta směřuje k dřívějšímu místu poprav

 

Ke stínadlům

 

Šibeniční

 

Andělská

Ulička vede ke hřbitovu, takže název odkazuje k motivu smrti

 

Ke hvězdám

 

Sportovní

Občané tudy chodí do lesa a na rozhlednu za sportem

Různé jiné názvy

 

Dlážděná

podle nového povrchu cesty

 

Zahradnická

Každý den jsem touto ulicí chodil ze školy domů, a bylo tam zahradnictví (v dolní části od kolejí). Možná tedy, Zahradní již existuje, Zahradnická není a odkazuje na historii.

 

Bezejmenná

Ulici bych nazvala oficiálně Bezejmenná ...to proto, že byla dlouho bezejmenná. Sám název je originální, vtipný, určitě nezůstane bez povšimnutí.

 

Mezilehlá

Podle umístnění uličky

 

Podélná

 

K návrší

 

Náhorní

 

Zapomenutá

protože jsme ji dlouho zapomněli pojmenovat a vydláždit

 

Pařížská

Protože v Paříži je Frýdlantská ulice (Avenue de Friedland), kdežto ve Frýdlantu Pařížskou nemáme.

 

Tichá

„Tuhle uličku mám moc ráda a dost mě naštvalo její vydláždění, byť je hezké. Chodívala jsem po ní bosa, po šťavnaté trávě. Je to ulička skrytá, trochu tajemná, mnohým neznámá a tichá.“

Tabulku lze také vytisknout a zaškrtnout až tři varianty. Připište své jméno a příjmení, telefonní číslo a email (máte-li) a odneste na podatelnu Městského úřadu Frýdlant, nebo lístek odešlete poštou na adresu Městský úřad Frýdlant, podatelna, T. G. Masaryka 37, Frýdlant, 464 01, heslo soutěž. 

Lucie Winklerová, radní
2.11.2020 12:00:22 | přečteno 742x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load