ENDEFRRUPLNLSPIT

Krizový štáb ORP III Frýdlant se podruhé sešel k jednání

Krizový štáb 4

K druhému jednání se v sobotu 14. března 2020 sešel v 16.00 hodin odpoledne krizový štáb pověřené Obce s rozšířenou působností Frýdlant (ORP III Frýdlant). Krizový štáb začal v souladu se zákonem fungovat v okamžiku, kdy byl v České republice vyhlášen kvůli novému typu koronaviru stav nouze. Druhého jednání krizového štábu ORP III Frýdlant se účastnili také starostové všech obcí a měst na území ORP, tedy celého Frýdlantska, kteří byli během jednání například informování o způsobu krizového řízení na území svých obcí v rámci vyhlášeného nouzového stavu.

Starosta Frýdlantu Dan Ramzer na úvod jednání seznámil všechny přítomné s dosavadním vývojem situace na Frýdlantsku a v Libereckém kraji v souvislosti s koronavirem a s nařízeními vlády, které se snaží jeho šíření zpomalit. Hovořilo se také o neodkladné potřebě ochranných prostředků, jako jsou ochranné brýle, roušky, vzduchové filtry, rukavice či dezinfekce pro příslušníky Integrovaného záchranného systému včetně dobrovolných hasičů a také o potřebě provizorních lůžek a lůžkovin. „Řešili jsme i problematiku možného dobrovolnictví u studentů obou středních škol ve Frýdlantu, starších 18 let, kteří jsou způsobilí pomoci například při zajišťování sociálních služeb či při výpomoci seniorům. Zatím sice dobrovolníci nejsou potřeba, ale velmi brzy může přijít čas, kdy bude mít každá pomocná ruka cenu zlata a tak chceme být připraveni,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Během jednání krizového štábu se pak projednávaly také způsoby další komunikace mezi krizovým štábem ORP III Frýdlant a jednotlivými obcemi.

Zástupci Policie České republiky informovali účastníky jednání o režimu své práce v době vyhlášeného stavu nouze a o situaci týkající se uzavření obchodů a restaurací.

Na jednání krizového štábu se také probíralo řešení režimu na česko-polské hranici, které však v současné době není zcela jasné.

Závěrem jednání pak krizový štáb ORP III Frýdlant přijal ústní zprávy od jednotlivých starostů měst a obcí ORP Frýdlant především o dodržování karantény u občanů, kteří mají kvůli koronaviru povinnost ji dodržovat.

Druhé jednání krizového štábu

Krizový štáb 1

Krizový štáb 1

 
Krizový štáb 2

Krizový štáb 2

 
Krizový štáb 3

Krizový štáb 3

 
Krizový štáb 4

Krizový štáb 4

 
Krizový štáb 6

Krizový štáb 6

 
 
14.3.2020 19:20:14 | přečteno 491x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load