ENDEFRRUPLNLSPIT

Klienty Domova U Spasitele potěšila hudbou na Valentýna Julie Svěcená

Valentýn Spasitel 5

Houslistka Julie Svěcená potěšila v pátek 14. února, na svatého Valentýna, klienty Domova U Spasitele ve Frýdlantu. Její houslové umění si ve společenské místnosti domova vyslechly téměř tři desítky klientů a zaměstnanců domova.

Julie Svěcená navštívila Frýdlant poprvé loni, kdy odehrála charitativní koncert v rámci oslav životního jubilea starosty Frýdlantu Dana Ramzera. "Výtěžek tohoto charitativního koncertu šel mimo jiné i na pořízení vybavení pro Domov U Spasitele, konkrétně bylo za vybrané peníze zakoupeno polohovací lůžko. Ten nápad se mi velmi líbil a když pak přišel další, abychom společně Domov U Spasitele navštívili a potěšili klienty právě na den svatého Valentýna, neváhala jsem a kývla," říká houslistka Julie Svěcená. Klientům zahrála skladby od Johanna Sebastiana Bacha. 

Po krátkém koncertu pak popřál klientům domova k Valentýnu i starosta Frýdlantu. "Tento svátek jsme pro setkání a malý koncert vybrali záměrně. Protože je to svátek, při kterém lze popřát i mužům, i ženám. Ne jako třeba k MDŽ nebo dni žen. Každému z klientů jsme předali pro zpříjemnění dne květinu. Já jsem gerberami obdaroval přítomné ženy, matrikářka Městského úřadu Frýdlant Ivana Sitzberger pak muže. Myslím, že to každého potěšilo," podotýká starosta Frýdlantu. A jeho slova potvrzuje i ředitelka Domova U Spasitele Milada Kochanová. "Úsměv na tváři klientů vyloudilo obojí, jak hra Julie Svěcené, tak květina. Jsme moc rádi, že tato iniciativa přišla a klienti strávili příjemné dopoledne s hudbou a společností. Vítají každý nevšední zážitek. V předchozích měsících jim už zahrál harmonikář, kytarista i DJ, houslistku jsme tu ale měli vůbec poprvé. Doufám, že se nám podaří s Julií Svěcenou navázat spolupráci a není tu naposledy," uzavírá ředitelka domova. 

Valentýn Domov U Spasitele

Valentýn Spasitel 1

Valentýn Spasitel 1

 
Valentýn Spasitel 2

Valentýn Spasitel 2

 
Valentýn Spasitel 3

Valentýn Spasitel 3

 
Valentýn Spasitel 4

Valentýn Spasitel 4

 
Valentýn Spasitel 5

Valentýn Spasitel 5

 
Valentýn Spasitel 6

Valentýn Spasitel 6

 
Valentýn Spasitel 7

Valentýn Spasitel 7

 
Valentýn Spasitel 8

Valentýn Spasitel 8

 
Valentýn Spasitel 9

Valentýn Spasitel 9

 
Valentýn Spasitel 10

Valentýn Spasitel 10

 
Valentýn Spasitel 11

Valentýn Spasitel 11

 
 
14.2.2020 15:54:22 | přečteno 693x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load