ENDEFRRUPLNLSPIT

Jak se má jmenovat? Pomozte nám zvolit správný název dosud bezejmenné ulice

IMG 7535

Díky všímavosti místostarosty města Jiřího Stodůlky jsme zjistili, že ve Frýdlantu máme nepojmenovanou ulici. Vede z levé strany podél Antonie (při cestě z města) a využíváte ji pravděpodobně, když jdete procházkou ke hřbitovu, na Hartu nebo k rozhledně. Město Frýdlant nechalo ulici nově vydláždit a pracovně jsme ulici začali říkat Dlážděná. Možná by si ale mohla mít i jiné jméno, co myslíte?

Několik zastupitelů přišlo s dalšími návrhy: protože cesta vede k bývalému Šibeničnímu vršku, mohla by nést název „Ke Stínadlům“, „Šibeniční“ nebo „K šibeničnímu vršku“. Padl také návrh „Sportovní“ nebo „Turistická“ protože je dost do kopce a vede směrem k lesu a k rozhledně. V neposlední řadě se nabízí pojmenovat ulici po některém zajímavém Frýdlanťákovi, který v dané lokalitě žil. Nesmí však jít o stále žijící osobu.

Možná máte sami lepší nápad. Své návrhy můžete posílat do 10. 10. 2020 na emailovou adresu lwinklerova@gmail.com. V listopadovém zpravodaji zveřejníme všechny návrhy a můžete se zapojit do hlasování.

bezejmena, obrázek se otevře v novém okně

Lucie Winklerová
radní a zastupitelka města Frýdlant


10.9.2020 10:04:44 | přečteno 484x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load