ENDEFRRUPLNLSPIT

Husova ulice má nový povrch, opraveny jsou i chodníky

Husova opravená fot 3

Husova ulice ve Frýdlantě má kompletně nový asfaltový povrch a opravy se dočkaly i chodníky po obou jejích stranách. Práce na novém povrchu silnice i chodnících přišly na zhruba 3 a půl milionu korun bez DPH. Část nákladů na obnovu povrchu komunikace, konkrétně 880 tisíc korun, pokrylo město Frýdlant z dotace Ministerstvu pro místní rozvoj. Zbylou částku uhradilo ze svého rozpočtu.

Práce na obnově asfaltového povrchu a chodníků v ulici Husova začaly v polovině srpna a skončily ve čtvrtek 8. října 2020. „Během těch dvou měsících došlo na celoplošnou opravu povrchu komunikace v ulici Husova a to od křižovatky s ulicí Fügnerova až pod křižovatku s ulicí Školní,“ říká Kateřina Korečková z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Obnovy se pak dočkaly i chodníky. „Na obou stranách ulice došlo k celkové opravě stávajících chodníků, které již byly rozbité a nevyhovující. Navázali jsme tak na již dříve opravené chodníky v ulici Fügnerova a celá lokalita je tak kompaktní a pro pěší příjemnější,“ doplňuje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má komunikace ve městě ve své gesci.

Jediným místem, kde chodníky v Husově ulici zatím řešeny nejsou, je úsek podél parkoviště. „Město totiž chystá nové řešení tohoto parkoviště, jeho kompletní obnovou a podstatné rozšíření. V současné době se projektuje. Byl by proto nesmyslné podél tohoto parkoviště dělat teď nový chodník a v dohledné době do něj zase zasahovat,“ vysvětluje Jiří Stodůlka.

Na nový asfaltový povrch v Husově ulici bude v nejbližší době doplněno dočasné vodorovné dopravní značení, tedy pruhy či jiné značky namalované na vozovce.  Na jaře příštího roku pak bude nahrazeno vodorovným dopravním značením stálým.

Během rekonstrukce povrchu a chodníků v ulici Husova došlo také na napojení Základní školy speciální na centrální vytápění organizace Teplo Frýdlant s.r.o.

opravená Husova ulice

Husova opravená 2

Husova opravená 2

 
Husova opravená 3

Husova opravená 3

 
Husova opravená 4

Husova opravená 4

 
Husova opravená 5

Husova opravená 5

 
Husova opravená fot 1

Husova opravená fot 1

 
Husova opravená fot 2

Husova opravená fot 2

 
Husova opravená fot 3

Husova opravená fot 3

 
Husova opravená fot 4

Husova opravená fot 4

 
Husova opravená fot 5

Husova opravená fot 5

 
 
9.10.2020 10:15:58 | přečteno 350x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load