ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantští aktivní senioři se zapojili do kampaně 5 tisíc kroků pro zdravé srdce

5 tisic kroku 4

Pěším výšlapem z Bedřichova na Prezidentskou chatu se v pondělí 7. září 2020 zapojili frýdlantští aktivní senioři ke kampani k Světovému dni srdce, nazvané „5 000 kroků pro zdravé srdce“. Akci pro ně uspořádalo město Frýdlant ve spolupráci s Centrem sociálních služeb v Jablonci nad Nisou a poslancem Petrem Beitlem.

„Kampaň 5 tisíc kroků pro zdravé srdce probíhá na popud libereckého Kolosea celé září a jsem rád, že jsme k aktivitě, která byla pořádána pro seniory Jablonce nad Nisou byli přizváni tentokrát i my, frýdlantští. Je to vlastně naše první společná seniorská akce v druhém pololetí. Děkuji za to, že jsme se do ní mohli zapojit poslanci Petru Beitlovi a Spolkovému domu Centra sociálních služeb v Jablonci nad Nisou,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

„Akce začala na Bedřichově, na chatě Dolina, odkud se 49 frýdlantských seniorů vydalo pěšky na Prezidentskou chatu. Během cesty ušli minimálně požadovaných pět tisíc kroků a aktivně se tím do kampaně „5 000 kroků pro zdravé srdce“ zapojili,“ říká matrikářka Městského úřadu Frýdlant, která má seniorské akce ve městě ve své kompetenci, Ivana Sitzberger.

„Aktivita našich seniorů nás těší vždycky. Udržují díky ní v dobré kondici nejen svá těla, a tedy i srdce, ale i svou mysl. Protože všechny společenské akce, které se v rámci seniorských klubů konají, probíhají ve skvělé atmosféře a náladě. Ať se jedná o turnaj v šipkách, seniorskou míli, která nás čeká, výšlap na Prezidentskou chatu nebo turnaj ve hře mölkky, který proběhl u nás ve Frýdlantu minulý týden,“ dodává starosta Frýdlantu.

Světový den srdce připadá na 29. září a v Liberci si ho bude připomínat stejnojmenná akce pořádaná na podporu předcházení kardiovaskulárním onemocněním v Koloseu Liberec. Podílet se na ní bude coby odborný garant Kardiovaskulární centrum Krajské nemocnice Liberec a Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.

Světový den srdce můžete v libereckém Koloseu navštívit v úterý 29. září 2020 od 10.00 do 15.00 hodin. Připraveny jsou přednášky lékařů, rehabilitačních pracovníků, nutričních terapeutů i záchranářů, workshopy, měření tlaku nebo výstava fotografa Roberta Vana nazvaná Srdeční záležitosti.

5 tisíc kroků za zdravé srdce

5 tisic kroku 1

5 tisic kroku 1

 
5 tisic kroku 2

5 tisic kroku 2

 
5 tisic kroku 3

5 tisic kroku 3

 
5 tisic kroku 4

5 tisic kroku 4

 
5 tisic kroku 6

5 tisic kroku 6

 
5 tisic kroku 5

5 tisic kroku 5

 
 
9.9.2020 15:45:48 | přečteno 325x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load