ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant - všeobecná výstraha pro obyvatele města Frýdlant

vykřičník

Starosta Města Frýdlant vyhlásil v sobotu 20. 6. 2020 v 6.42 hodin všeobecnou výstrahu při třetím povodňovém stupni na řece Smědá a na toku Řasnice. Jak postupovat při vyhlášení všeobecné výstrahy, která se vyhlašuje kolísavým tónem sirény, znějícím 140 vteřin? 

V okamžiku, kdy zaslechneme kolísavý signál sirény, tedy signál „Všeobecná výstraha“, je nutno vždy počítat s tím, že nastala mimořádná událost a nepodceňovat situaci. Podrobné informace na  http://varujemevas.cz/

V současné době varuje siréna před povodní, postupujeme následujícím způsobem:

  1. Sledujeme televizní nebo rozhlasové vysílání, kde se dozvíme bližší informace.
  2. Vyhledáme vyvýšené místo. To platí obzvlášť v případě, kdy hrozí blesková povodeň.
  3. Pokud nastává povodeň pozvolna, můžeme se pokusit provést zabezpečovací práce včetně přeparkování automobilů či zabezpečení kotlů, majetku ve sklepích a v přízemí, domácích zvířat a podobně (více zde: https://www.hzscr.cz/clanek/evakuace-obyvatelstva.aspx). 
  4. Pokud žijeme v záplavové oblasti, měli bychom být na povodeň připraveni předem, včetně vhodného pojištění. Pozor však na to, že některé stavby jsou v těchto případech nepojistitelné.
  5. Lidé v záplavové oblasti by měli mít připraveno evakuační zavazadlo (osobní doklady, důležité doklady a cennosti, léky, základní hygienické potřeby, telefon a nabíječku, jídelní potřeby, základní oblečení, potřeby na psaní, domácí mazlíčky, osvětlení). 


20.6.2020 10:24:23 | přečteno 588x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load