ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant vlastní 230 městských bytů

ilustrační bytové hospodářství

Celkem 230 bytů má ve vlastnictví Bytové hospodářství Frýdlant. Padesát z tohoto počtu je určeno seniorům v Domě s pečovatelskou službou. Zbylých 180 pak občanům. Zažádat o městský byt může kdokoli. Všechny důležité informace lze najít na stránkách www.bhf.cz.

Na webových stránkách Bytového hospodářství Frýdlant lze najít nejen otvírací dobu a kontakty, ale také strukturu bytového fondu (kolik jakých bytů město vlastní) a žádost o přidělení bytu ke stažení.

Žadatel si může vybrat mezi tištěnou a elektronickou žádostí. Nicméně i elektronickou žádost musí nakonec vytisknout, podepsat a odevzdat na BHF. Pokud si žadatel nebude vědět se žádostí rady, může se obrátit s prosbou o asistenci přímo na BHF, případně na terénní a sociální pracovníky jak na městském úřadě, tak v Centru 1407 v ulici Míru.

Na webu je rovněž dostupný seznam všech žádostí včetně stavu, v jakém žádost je. Každá žádost má své pořadové číslo, pod kterým se v seznamu zobrazuje. Každý žadatel si tedy může ověřit stav své žádosti online. Upozorňujeme, že seznam vystavený na webu není pořadníkem čekatelů. Při uvolnění každého konkrétního bytu se žádosti individuálně posuzují bytovou komisí. Např. se bere v potaz potřebnost žadatele (požadovaná velikost bytu apod.), potřebnost profese žadatele pro Frýdlant (např. lékaři, učitelé). V současné době jsou nejčastěji žadatelům k dispozici garsoniéry.

Město Frýdlant ze svého rozpočtu každý rok vyčleňuje významnou částku na údržbu bytového fondu. Každoročně také nechává minimálně pět bytů kompletně zrekonstruovat.

30.6.2020 9:32:51 | přečteno 1105x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load