ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant nechal vydláždit spojovací ulici mezi Hrnčířským náměstím a betlémem

IMG 5661

Nový povrch má spojovací ulička mezi Hrnčířským náměstím a betlémem v Zahradní ulici ve Frýdlantě. Už rozbitý asfalt, položený před desítkami let na čedičové kostky, vystřídaly kostky žulové. Tedy stejné, jakými je vydlážděno právě i sousední Hrnčířské náměstí a které jsou použity na povrch Zahradní ulice. Celé prostranství tak je barevně i povrchově sladěné.

S novým povrchem v této uličce vedoucí k betlému jsme dlouhodobě počítali. Čekali jsme jen, až budeme mít v zásobě dostatek žulových kostek, vytěžených a vybraných z jiných stavebních či rekonstrukčních akcí ve Frýdlantu. Vždy se totiž snažíme využít veškerý materiál, který ještě může být k užitku,“ vysvětluje místostarosta města Jiří Stodůlka.

S rekonstrukcí ulice začalo město koncem května, kdy došlo k odstranění starého rozbitého asfaltového povrchu, vytěžení čedičových kostek a následovalo předláždění kostkami žulovými. Dokončena byla v první části července. „V duchu využití starých materiálů půjdeme i v případě vytěžených čedičových kostek, které jsme odvezli do naší deponie u skateparku. Počítáme s nimi pro revitalizaci prostranství u kostela, které plánujeme. Protože tam už dláždění čedičovými kostkami je a tento materiál se tam výborně hodí,“ dodává Jiří Stodůlka.

„Obnova s předlážděním uličky a vytvořením nového chodníku přišla na zhruba 755 tisíc korun bez DPH. Akce byla financována z městského rozpočtu,“ uzavírá Kateřina Korečková z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

IMG 5665, obrázek se otevře v novém okně

31.7.2020 13:07:10 | přečteno 506x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load