ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant je počtvrté Marmeládovým městem

Kunratická Jamparáda

Po čtvrté za sebou získal Frýdlant titul Marmeládové město roku a to v soutěži sousedních Kunratic o nejlepší marmeládu - v Jamparádě. Ta je největší marmeládovou soutěží ve střední Evropě. Titul Marmeládové město získal Frýdlant na soutěži stejně jako v předchozích třech letech za nejvyšší počet přihlášených účastníků z města. Jamparáda tradičně hodnotí primárně nejlepší marmelády jednotlivců. Cenu pro Marmeládové město a Marmeládovou obec zavedla až v roce 2017. Letos ji ale z rukou organizátorů nemohl zástupce Frýdlantu během slavnostního vyhlášení osobně přebrat, kvůli vládním opatřením a koronavirové krizi totiž vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu 7. listopadu 2020 pouze online. 

"Koronavirus letos zasáhl do všech odvětví lidského života a podepsal se i na tomto ročníku Jamparády. V jejím osmém ročníku se totiž do soutěže přihlásilo méně účastníků, než v předchozích letech. Zatímco loni do Jamparády přihlásilo 161 soutěžících 481 marmelád, které jsme rozdělili do 33 kategorií, letos přihlásilo 112 soutěžících 361 vzorků, které jsme rozdělili do 28 kategorií," říká starosta Kunratic a jeden ze zakladatelů Jamparády Milan Götz. 

Právě kvůli koronavirové krizi, vysokému počtu nakažených, nouzovému stavu v ČR a vládním opatřením bylo zrušeno i tradiční vyhlášení s  oblíbenou veřejnou ochutnávkou. Organizátoři se rozhodli jen pro online vyhlášení výsledků. Vy si ho můžete pustit i v repríze zde: https://www.jamparada.cz/vysledky2020/

"Pevně doufáme, že tento rok byl výjimkou a už nikdy se nebude opakovat. Že nás příští rok nebude sužovat pandemie koronaviru, budeme mít více chuti vařit zase marmelády a přihlásit je do soutěže a hlavně, že se zase budeme moci na vyhlášení všichni potkat, ochutnávat všechny přihlášené marmelády a potřást si při vyhlašování s vítězi rukou. To vše totiž dělá Jamparádu tou soutěží, kterou je a to vše nám letos moc chybělo," uzavřel Milan Götz. 

9.11.2020 9:21:19 | přečteno 322x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load