ENDEFRRUPLNLSPIT

Dny evropského historického dědictví nabídnou špičku ve hře na loutnu

12 9 Jan Čižmář

Koncert špičkového hráče na loutnu nabídne v sobotu 12. září 2020 v rámci Dnů evropského historického dědictví město Frýdlant. Loutnovou hudbu z dob císaře Rudolfa II. zahraje v obřadní síni frýdlantské radnice od 17.00 hodin naše i světová špička ve hře na loutnu Jiří Čižmář. Vstupné je dobrovolné. Návštěvníkům připomínáme povinnost mít v budově radnice zakryté dýchací cesty rouškou či respirátorem. 

Frýdlantský koncert nazvaný Codex Jacobides bude pro tohoto vynikajícího loutnisty posledním v České republice před jeho odletem na jihoamerické turné.

Kdo je Jiří Čižmář?
Po absolutoriu klasické kytary a muzikologie v Brně studoval hru na loutnu a příbuzné nástroje na Royal College of Music v Londýně a Royal Conservatoire v Haagu, kde jeho učiteli byli Jakob Lindberg, Nigel North, Joachim Held, Mike Fentross a Christina Pluhar. Kromě sólového barokního a renesančního repertoáru se intenzivně věnuje i komorní hudbě.
Jan Čižmář vystupoval na koncertech a v operních produkcích v Evropě, Asii a USA se soubory jako např. Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra of the Eighteenth Century, Rotterdam Philharmonic Orchestra, Stuttgarter Bachakademie, Christophe Coin, Joel Frederiksen, Joachim Held či Petr Wagner. Na své hudební cestě se často setkává i s jinými žánry.
Mezi jeho umělecké partnery patří zpěvačka Iva Bittová, skupina Spirituál kvintet, tanečník Lindsay Kemp, orchestr Nederlands Blazers Ensemble, účinkoval také na evropském koncertním turné muzikálu Jesus Christ Superstar a v Brittenově opeře Gloriana.

10.9.2020 9:30:24 | přečteno 276x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load