ENDEFRRUPLNLSPIT

Bytové hospodářství Frýdlant má nové webové stránky

duvody zadosti

Bytové hospodářství zřídilo nové webové stránky: www.bhf.cz. Najdete na nich nejen otvírací dobu a kontakty, ale také strukturu bytového fondu (kolik jakých bytů město vlastní) a žádost o přidělení bytu ke stažení.

Žadatel si může vybrat mezi tištěnou a elektronickou žádostí. Nicméně i elektronickou žádost musí nakonec vytisknout, podepsat a odevzdat na BHF. Pokud si žadatel nebude vědět se žádostí rady, může se obrátit s prosbou o asistenci přímo na BHF, případně na terénní a sociální pracovníky jak na městském úřadě, tak v Centru 1407 v ulici Míru.

Seznam všech žádostí je nově rovněž dostupný na webu včetně stavu, v jakém žádost je. Bytové hospodářství nyní jednotlivě vyzývá všechny dosavadní žadatele s dotazem na aktuálnost žádosti, případně vyplnění nového formuláře. Pokud žadatel neobnoví svou žádost do 1 roku od jejího podání, bude žádost vyřazena z evidence jako neaktuální.

Každá žádost přitom dostane své pořadové číslo, pod kterým se v seznamu zobrazuje. Každý žadatel bude moci tedy ověřit stav své žádosti online. Upozorňujeme, že seznam vystavený na webu není pořadníkem čekatelů. Při uvolnění každého konkrétního bytu se žádosti individuálně posuzují bytovou komisí. Např. se bere v potaz potřebnost žadatele (požadovaná velikost bytu apod.), potřebnost profese žadatele pro Frýdlant (např. lékaři, učitelé).

Jen v roce 2019 bylo podáno 66 žádostí, z toho jen 15 jich mohlo být uspokojeno. Na obrázku najdete nejčastější důvody, proč žadatelé podávají žádost.

15.1.2020 9:40:51 | přečteno 420x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load