ENDEFRRUPLNLSPIT

Zlatou svatbu oslavili Věra a Václav Kerdovi

Kerdovi 3

Padesát společných let v manželství oslavili v sobotu 8. června 2019 v obřadní síni frýdlantské radnice Věra a Václav Kerdovi. Během své zlaté svatby si své ano zopakovali před svými dětmi, vnoučaty a nejbližší rodinou. 

Věra Kerdová, rozená Chlupáčová, se s budoucím manželem poznala v roce 1967 na zábavě. O dva roky později se v červnu vzali a v prosinci se jim narodilo první dítě, dcera. O tři roky později přišel na svět syn a o další čtyři roky později další chlapec. 

Václav Kerda pracoval na statku v Kunraticích jako údržbář zemědělských strojů. Byl aktivním a nadšeným fotbalistou a svůj klub provázel po zápasech dokonce i ve chvílích, kdy byl kvůli zranění nohy několik měsíců mimo sestavu. Přesto si nenechal ujít jediný zápas. Manželka Věra mu byla ve fandění oporou, na zápasy jezdila s ním. Pracovala jako kuchařka v Kunraticích ve školce, po nastoupení dětí do školy začala pracovat v kunratickém kravíně. Pár let před důchodem se rozhodla zkusit práci v továrně ve Frýdlantě. 

Oba manželé dodnes fandí sportu. Ať se jedná o zápasy kunratického fotbalového klubu nebo libereckých hokejových Bílých Tygrů. Zatímco Václav jezdí na každé domácí utkání do Liberce, Věra už fandí v klidu z pohodlí svého domova u televize. 

Díky svým třem dětem mají dnes manželé sedm vnoučat, která se každé prázdniny těší, jak si u babičky a dědy užijí léto. 

Foto: fotomarfy

zlatá svatba Kerdovi

Kerdovi 6

Kerdovi 6

 
Kerdovi 5

Kerdovi 5

 
Kerdovi 4

Kerdovi 4

 
Kerdovi 3

Kerdovi 3

 
Kerdovi 1

Kerdovi 1

 
Kerdovi 2

Kerdovi 2

 
 
14.6.2019 11:17:52 | přečteno 577x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load