ENDEFRRUPLNLSPIT

Zlatou svatbu oslavili v obřadní síni Jaroslava a Petr Hihlánovi

zlatá svatba Hihlánovi 1

Pět desítek let manželství oslavili v sobotu 7. září 2019 zlatou svatbou v obřadní síni radnice ve Frýdlantu manželé Jaroslava a Petr Hihlánovi. V rodinném kruhu zavzpomínali na svůj dobrodružný život, během kterého společně vychovali dvě děti a užili si cestování po naší republice i po světě, a znovu si společně před starostou města Danem Ramzerem a matrikářkou Městského úřadu Frýdlant Ivanou Spatzierovou řekli své ano. 

Během zlaté svatby došlo i na vzpomínky na chvíle, kdy se budoucí manželé poprvé potkali. "Poznali jsme se vlastně díky žloutence učitelky gymnázia, za kterou nebyla okamžitá náhrada. Petr v té době studoval na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci, a v rámci rodinné tradice si jako volitelný předmět zvolil pedagogické minimum. Učitelský sbor gymnázia to o něm věděl, proto byl požádán o záskok za nemocnou učitelku. Zpočátku Petr nevěnoval nám žákyním žádnou pozornost, jen zaznamenal, že ta v druhé lavici není zrovna matematický nadšenec. Zlom nastal až na vánočním večírku třídy, kam byl Petr jako učitel, rovněž pozván. Tam si mě teprve osudově všiml," vypráví Jaroslava Hihlánová, rozená Kobrlová.

Jak se prý později v životě ukázalo, malý zájem o vyšší matematiku nebyl překážkou v jejím smyslu pro geniální vedení rodinného rozpočtu. U začínající rodiny to bylo daleko důležitější, než řešení kvadratických rovnic.

Manželé Hihlánovi společně vychovali dvě dcery, Janu a Petru. Oba milují cestování, kterého si také za života užívali. Nejdříve cestovali po republice vlakem, autobusem, později autem. Později začal Petr poznávat svět za kormidlem plachetnice jako cestovkami najímaný kapitán a Jaruška, která zase miluje hory, zvláště pak Tatry, zase vyrážela do nich. Rozdělení zájmů ale vztah neohrozilo. 

Jaroslava pracovala celý život jako učitelka v mateřské škole, Petr se realizoval v různých funkcích v konstrukční kanceláři. Dnes mají díky dcerám i pět vnoučat, tři kluky a dvě děvčata. 

"Nesvítilo nám pořád jen slunce, přišly i mraky. Ty se nám ale vždy podařilo vzájemným porozuměním rozfoukat," uzavírají svorně manželé Hihlánovi. 

zlatá svatba Hihlánovi

zlatá svatba Hihlánovi 1

zlatá svatba Hihlánovi 1

 
zlatá svatba Hihlánovi 2

zlatá svatba Hihlánovi 2

 
zlatá svatba Hihlánovi 3

zlatá svatba Hihlánovi 3

 
zlatá svatba Hihlánovi 4

zlatá svatba Hihlánovi 4

 
zlatá svatba Hihlánovi 5

zlatá svatba Hihlánovi 5

 
zlatá svatba Hihlánovi 6

zlatá svatba Hihlánovi 6

 
 
11.9.2019 10:40:03 | přečteno 478x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load