ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantě mohou senioři nově studovat univerzitu třetího věku

univerzita třetího věku

Virtuální univerzitu třetího věku mohou od října ve Frýdlantě studovat místní senioři, případě invalidní důchodci. Umožní jim to projekt České zemědělské univerzity v Praze, na kterém se vedle Města Frýdlant podílí i Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. Přihlášky ke studiu mohou zájemci odevzdávat do 22. října 2019.

„Virtuální univerzita třetího věku (VU3V) je přívětivější obdoba univerzity třetího věku. Jejím cílem je také ve Frýdlantě vzdělávání a setkávání seniorů,“ říká za koordinátora tohoto vzdělávání, kterým je nezisková organizace Umíme si pomáhat, z. s., Ing. Barbara Vítková.

Studium bude probíhat ve dvou semestrech, zimním (říjen – prosinec) a letním (únor – duben). Standardní délka studia je 3 roky (6 semestrů) a je zakončeno slavnostní promocí. V případě zájmu je možné studium libovolně prodlužovat. Zároveň je ale možné studovat jen některé semestry. Začínáme zimním semestrem, v říjnu 2019, jehož tématem je Etika jako východisko z krize společnosti,“ doplňuje Barbara Vítková.

Výuka bude probíhat v prostorách školícího centra společnosti UMÍME Sl POMÁHAT, z. s., které se nachází v pracovišti Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant v Zámecké ulici. Četnost schůzek bude pravidelně se opakující, a to jednou za 14 dní a výukový program vždy potrvá zhruba 1,5 hodiny. Během semestru je plánováno šest setkání, v nichž tutor studenty provede interaktivní přednáškou.
Školné je 300 korun za osobu a semestr.

První hodina univerzity třetího věku ve Frýdlantu je naplánována na středu 9. října 2019, začíná se v 9.00 hodin. „Tato hodina je současně ukázkovou pro všechny zájemce. Pokud mezi ně patříte, přijďte se za námi ve středu na Střední školu hospodářskou a lesnickou Frýdlant do Zámecké ulice podívat. Necháme Vás nahlédnout pod pokličku studia VU3V, kterého je garantem Česká zemědělská univerzita v Praze. A neváhejte, můžete jen získat,“ ubezpečuje Barbara Vítková.

Projektu virtuální univerzity třetího věku je Frýdlant velmi nakloněn. „Jsem opravdu rád, že se podařilo do Frýdlantu tento projekt dostat, je to další stupeň podpory aktivního života našich seniorů ve městě. Seniory a případně invalidní důchodce bude každým semestrem provázet jedno nosné téma, díky kterému si prohloubí své znalosti. A to například v oblasti astronomie, cestování, architektury, v oboru lidského zdraví, osobních financí, českých dějin a jejich souvislostí nebo také co se týče hudebních nástrojů či pěstování a využití jedlých a léčivých hub. Získají prostě obrovský rozhled a znalosti z různých oblastí našeho života, což je vždy užitečné,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Přihlášky ke studiu virtuální univerzity třetího věku budou přijímány až do začátku 2. hodiny semestru, tedy do 22. října 2019.
frydlant plakat info 19092019 page 001, obrázek se otevře v novém okně 

frydlant plakat zahajeni upr23092019 page 001, obrázek se otevře v novém okně 
3.10.2019 11:03:32 | přečteno 606x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load